Novinky

  • 03.07.2024 Neutral Andy Cowell vystřídal Martina Whitmarshe na místě ředitele Astonu

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

Facebook Instagram

Hamilton vyhrál po 945 dnech

Hamilton vyhrál po 945 dnech

Mercedes se vrací do hry.

Lewis Hamilton je sedminásobným mistrem světa a stále ještě jezdcem Mercedesu, se kterým získal šest ze svých titulů. Přesto se mu vítězství vyhýbala od roku 2021, dosud poslední sezony, ve které bojoval o titul. Vítězství tak včera dosáhl po dlouhých 945 dnech. A úspěch byl o to sladší, že ho dosáhl na domácí půdě.

Myslím, že by to bylo těžké pro každého,“ řekl vítěz VC Velké Británie o svém dlouhém čekání. „Důležité je nevzdávat se a dále makat, přestože se cítíte být na dně. Od roku 2021 rozhodně byly i dny, kdy jsem si říkal, že nejsem dost dobrý, nebo že něco není dobře a musím to vrátit zpět. Ale měl jsem kolem sebe úžasné lidi, kteří mě nikdy nepřestali podporovat, můj tým, který nikdy nešetří námahou a tím motivuje i mě a samozřejmě jsem celou dobu cítil i podporu fanoušků z celého světa.

George Russell neměl skvělý den. Po startu z pole position jezdil na prvním místě, než začalo pršet a přehnali se kolem něj Hamilton i jezdci McLarenu. Pak se sice dokázal Hamiltona držet, avšak Mercedes se po zesílení deště rozhodl pro dvojitou zastávku, což mladého Brita stálo čas i pozici. A nakonec stejně odstoupil s technickým problémem. Zbývá mu jen doufat, že Mercedes bude schopen bojovat o vítězství častěji.

Bylo to úžasné. Lewis zvítězil, na suché trati jsme měli rychlost na double. Evidentně se vracíme do hry. Myslím, že od nynějška budeme v boji o vítězství častěji,“ řekl Russell.

Toto Wolff prozradil, že na vůz přibudou novinky v Maďarsku i v Belgii, kde se pojedou poslední dvě velké ceny před velkou srpnovou přestávkou.

Konečně! Foto: Mercedes

Zdroj: motorsport, úvodní foto: Mercedes