"Víka od popelnic" se nelíbí ani Symondsovi F1
Michal Mikoláš
04.09. 2006
Michal Mikoláš
04.09. 2006
Ferrari je hodlá používat i nadále.
Technický ředitel Renaultu Pat Symonds zpochybnil legalitu zařízení Ferrari umístěná na ráfcích zadních kol. Italský tým stále trvá na tom, že zařízení slouží pouze ke zlepšení chlazení zadních brzd. Objevují se ale názory, které tvrdí, že se jedná o pohyblivý aerodynamický prvek a tudíž by měl být zakázán.
„Měnit kola je v pořádku, ovšem Ferrari zároveň mění chlazení brzd," naráží Symonds na možné porušení pravidla parc fermé.
Ferrari svá víka od popelnic, jak je nazval Ron Dennis, používalo i při testování v Monze a s největší pravděpodobností je nasadí i do Grand Prix Itálie.
Související články
-
Ferrari s novým motorem i palivem
25.06. 2026 -
Ferrari není dostatečně červené
22.06. 2026 -
Co bylo základem monstrózního upgradu?
19.06. 2026 -
Hamilton našel italského Bona
19.06. 2026 -
Nemožné se stalo realitou
15.06. 2026 -
Hamilton měl štěstí i odvahu, Antonelli pořádnou smůlu
14.06. 2026 -
Leclerc mění dodavatele brzd
12.06. 2026 -
Leclerc vysvětluje havárii
07.06. 2026

Colapinto kvůli penalizaci klesl z osmého na desáté místo
Sky prodloužila smlouvu s F1 o 5 let za miliardu liber
