Novinky

  • 26.09.2021 Neutral Josef Newgarden vyhrál kvalifikaci na závod IndyCar v Long Beach

  • 25.09.2021 Bad První sprint F2 v Soči byl kvůli dešti odložen na neurčito.

  • 23.09.2021 Neutral Tým Haas potvrdil pro rok 2022 sestavu Nikita Mazepin a Mick Schumacher

Facebook Instagram

Briatore: Chtěli jsme Räikkönena, ale patřil už Ferrari

Briatore: Chtěli jsme Räikkönena, ale patřil už Ferrari

"Mým snem bylo mít v týmu Fernanda a Kimiho."

Flavio Briatore potvrdil, že se snažil přimět Kimiho Räikkönena, aby se připojil příští rok k Renaultu. Finský pilot však již byl tou dobou podle Briatoreho vázán k Ferrari.
 
"Chtěli jsme Räikkönena. Vážně jsme nečekali, že bychom přišli o Fernanda a začali jsme jednat trochu pozdě. Kimi se rozhodl podepsat opci s Ferrari a přejeme mu hodně štěstí. Příští rok se jej budeme snažit porazit," prohlásil Briatore v pátek v Monze.
 
"Mým snem bylo mít v týmu Fernanda a Kimiho, ale co není možné, není prostě možné. Snažíme se dělat to, o čem si myslíme, že je nejlepší. Räikkönen se upsal Ferrari velmi brzo a věříme, předpokládáme, že pro ně bude příští rok jezdit po boku Massy."
 
Briatore se v pátek s humorem sobě vlastním snažil ukončit pochybnosti o tom, zda je Kovalainen tím pravým jezdcem pro mistrovský tým. Na námitky, že to není dostatečně velké jméno, odpověděl:
 
"Kovalainen je dost velké jméno. Je velmi dlouhé. Všichni byli velmi šťastní, protože to jméno bylo velmi dlouhé a velké. Montoya by bylo krátké, ale naneštěstí už je v jiné sérii."
 
Italský playboy se nevyhnul ani otázkám směřujícím na případný odchod sedminásobného mistra světa Micheala Schumachera do formulového důchodu.
 
"Formule 1 je dost silná na to, aby přežila ztrátu důležitého jezdce. Přišli jsme o Sennu a Senna byl hvězda. Nikdo tehdy nevěřil, že jednoho dne budeme mít formuli 1 bez Senny."