Imola je podporována italskou vládou
Přestavba okruhu by měla začít 4. října 2006.
Italská vláda podpořila úsilí okruhu v Imole zůstat v kalendáři formule 1, když potvrdila modernizaci a zlepšení bezpečnostních prvků okruhu.
Úřad předsedy vlády vydal prohlášení, ve kterém se praví, že by stavební práce měly začít 4. října tohoto roku.
Týmy formule 1, automobilky i Mezinárodní automobilová federace daly san marinské Grand Prix naději, když rozšířily kalendář formule 1 pro rok 2007 ze 17 na 18 závodů.
Imola byla vyřazena z předběžného kalendáře, který limitoval Itálii a Německo na jeden závod ročně.
Zatímco německé tratě Hockenheim a Nürburgring budou alternovat v pořádání závodu v Německu, organizátoři Imoly a tým Ferrari lobují za opětovné nasazení Grand Prix San Marina do kalendáře.
"Všechny zůčastněné strany opakovaně vyjadřují svojí ochotu spolupracovat, aby se grand prix konala 29. dubna 2007 a také v následujících letech," praví se v prohlášení vydaném po schůzi v Římě.
Žádný závod zatím není naplánován na 29. duben v mezeře mezi třetím podnikem roku v Bahrajnu 15. dubna a Španělskem 13. května.
Společné schůze, které se účastnili prezident kraje Emilia Romagna Vasco Errani, primátor Imoly Massimo Marchignoli, prezident Automobilového klubu Franco Lucchesi a šéf agentury civilní obrany Guido Bertolaso, byl přítomen také ministr sportu Giovanna Melandri.