Enge vyjel doma druhé místo, Malajsie má double!

A1 GP České republiky - hlavní závod

Hned dva bývalí piloti formule 1 stanuli na stupních vítězů hlavního závodu A1 Grand Prix v Brně. Prvním byl Alex Yoong, který svým odpoledním vítězstvím zařídil Malajsii double, druhým pak Tomáš Enge, který k radosti slušně zaplněných tribun Masarykova okruhu dojel na druhém místě.

Yoonga okradl po startu o první místo Kanaďan James Hinchcliffe a dlouhou dobu jej držel za sebou. Po zastávce v boxech však bývalý pilot Minardi F1 začal Kanaďana stíhat a ve 34. kole jej předjel.

Neobešlo se to však bez kontaktu, což Hinchcliffe odnesl výletem mimo trať. Na špinavých pneumatikách začala Kanada ztrácet a využít toho dokázal také Tomáš Enge.

Rodák z Liberce si na startu nepolepšil, Čechům však bezproblémově vyšla zastávka v boxech, ke které zamířili jako první už po osmi kolech.

Druhou polovinu závodu měl Enge práci s tím, aby za sebou udržel Mexičana Salvadora Durana. Ten po závodě prohlásil, že byl rychlejší, rozhodující podle něj však byly Engeho zkušenosti s brněnskou tratí.

Až na konečné čtvrté místo se s německým vozem po startu ze šestnácté příčky prokousal Nico Hülkenberg, Kanaďan Hinchcliffe uhájil před Velkou Británií a Novým Zélandem páté místo.

Úřadující mistři světa z Francie v Brně hlavní závod stejně jako před týdnem v Zandvoortu nedokončili.