Novinky

  • 13.10.2025 Neutral Luke Browning pojede ve williamsu místo Carlose Sainze první trénink na VC Mexika

  • 05.10.2025 Bad Williams diskvalifikován z kval. kvůli porušení TP

  • 04.10.2025 Good Pole position ve VC Singapuru získal George Russell

Facebook Instagram

Fisichella: Sauber C23 není Ferrari F2003-GA

Fisichella: Sauber C23 není Ferrari F2003-GA

"Máme motor Ferrari, to je asi tak vše."

Ital Giancarlo Fisichella není toho názoru, že by se splnil jeho sen jezdit velké ceny formule 1 v týmu Scuderia Ferrari Marlboro.
 
V loňské sezóně byl Fisichella ve službách týmu Jordan Ford, letošním rokem si polepšil a přešel do švýcarského týmu Sauber Petronas. Jeho sen jezdit pro tým Ferrari se sice nesplnil, ale přeci se najdou lidé kteří tvrdí opak.
 
Letošní monopost Sauber C23 je velmi podobný loňskému Ferrari F2003-GA, navíc Sauber a Ferrari spolu velmi úzce spolupracují, v útrobách C23 navíc hřmí motor Ferrari a pracuje převodovka stejného výrobce.
 
 „Sauber C23 je celý postavený ve Švýcarsku a je modrý, rozhodně to není Ferrari F2003-GA," řekl Fisichella magazínu F1 Racing. „Používáme sice motor Ferrari, ale to je vše," dodal.
 
Jednatřicetiletý Ital věří, že se v letošní sezóně v barvách Sauberu ukáže jeho talent a otevře se tak cesta k vysněnému Ferrari.