Novinky

  • 15.03.2026 Bad VC Bahrajnu a Saúdské Arábie F1 byly zrušeny

  • 15.03.2026 Neutral Marcus Ericsson vyhrál kvalifikaci IndyCar v Arlingtonu

  • 14.03.2026 Good Kimi Antonelli je nejmladším jezdcem v historii F1 na pole position

Facebook Instagram

Formule 1 musí čelit antidopingovým zkouškám

Formule 1 musí čelit antidopingovým zkouškám

Již tento víkend při GP Francie.

Sportovní výbor Světové antidopingové agentury stanovil svá pravidla již před několika lety, ale tento víkend bude v sezóně 2007 prvním, kdy budou probíhat testy ve formuli 1.

Automobilové soutěže jsou ve světle dopingu chápány jako "čistý" sport, poslední prohřešek se datuje v roce 2002, kdy byl u českého jezdce týmu Prost Tomáše Engeho nalezen v krvi vzorek marihuany při kontrole během závodů F3000.

Nicméně podle nejmenovaného jezdce existují těžko odhalitelné látky jako EPO: "My všichni jsme na závody dobře fyzicky připraveni, ale co se týká psychické koncentrace, nabízí EPO stoprocentní jistotu."

Max Moxley k tématu uvedl: "Naše dosavadní zkušenosti ukazují, že drogy nepředstavují pro formuli 1 problém."