Novinky

  • 08.05.2026 Good Sky prodloužila smlouvu s F1 o 5 let za miliardu liber

  • 04.05.2026 Good Lawson nebude penalizován, kolizi zapříčinila převodovka

  • 29.03.2026 Good Italové zaokrouhlili počet získaných pole position na padesát

Facebook Instagram

Španělský právník odvolán z poroty Odvolacího soudu FIA

Španělský právník odvolán z poroty Odvolacího soudu FIA

Odvolací soud chce tímto krokem předejít možnému nadržování.

Španělský právník, Xavier Conesa, byl kvůli své národnosti odvolán z funkce porotce Mezinárodního odvolacího soudu Mezinárodní automobilové federace (FIA), který se bude zabývat průmyslovou špionáží Ferrari-McLaren. Odvolací soud chce tímto krokem minimalizovat možná podezření z nadržování, protože dvojnásobný mistr světa, pilot McLarenu, Fernando Alonso je také Španěl.

V další záležitosti, ve které vystupuje McLaren, je tzv. Stepneyho špionážní aféra. Zasedání Světové rady motorsportu se uskuteční v Paříži 13. září 2007, tedy ve čtvrtek po Velké ceně Itálie.

V pětičlené porotě usednou právníci z Belgie, USA, Portugalska a Monaka. Pátý člen, který nahradí Conesu, má být brzy oznámen.

Podle některých informací spolupracují na případu proti McLarenu právníci Renaultu společně s Ferrari. Argument, který tyto dva týmy předloží, bude údajně zvláštní. Podle úředního rohodnutí FIA z minulého měsíce čelí McLaren vyloučení z šampionátů 2007 a 2008, bude-li mu někdy prokázáno, že použil informací pocházejích od Ferrari.