Haug: McLaren je rozhodnutím Světové rady otřesen F1
Petr Kříž
13.09. 2007
Petr Kříž
13.09. 2007
„Teď musíme odpovědět výkonem na trati.“
Zástupci McLarenu jsou podle Norberta Hauga, viceprezidenta Mercedes-Benz Motorsportu, nemile překvapeni z vyloučení týmu z poháru konstruktérů roku 2007. McLarenu byly odebrány všechny body Světovou radou motoristického sportu a uložena pokuta 100 miliónů USD. Zástupci britsko-něměckého týmu se s největší pravděpodobností proti rozhodnutí rady odvolají.
„Toto rozhodnutí se všemi členy týmu neuvěřitelně otřáslo. Dokládá to i reakce široké veřejnosti, médií a diváků formule 1,“ řekl Haug.
„Budeme teď bojovat, abychom na rozhodnutí reagovali tou správnou odpovědí na trati, jako jsme to učinili minulý týden v Monze“
Související články
-
McMakarenu teď vůbec neuvidíme
27.06. 2026 -
McLaren ztratil klíčovou výhodu
23.06. 2026 -
Pozice zákazníka McLaren brzdí
20.06. 2026 -
Všimli jste si velkých rozdílů v převodovkách?
16.06. 2026 -
McLaren zvažuje vývoj vlastního motoru
16.06. 2026 -
Norris o 9 tisícin před Russellem
12.06. 2026 -
Russell podle očekávání nejrychlejší, Fornaroli nejlepší z nováčků
12.06. 2026 -
McLaren slaví tisící velkou cenu
04.06. 2026

Colapinto kvůli penalizaci klesl z osmého na desáté místo
Sky prodloužila smlouvu s F1 o 5 let za miliardu liber
