Button, Trulli, Montoya

Grand Prix Španělska - 3. trénink

Jenson Button potvrzuje, že BAR je opravdu dobře připravený. Po včerejším vítězství ve druhém tréninku na Grand Prix Španělska, byl anglický pilot nejrychlejší i v sobotním prvním tréninku.

Angličan podle vlastních slov věří, že dokáže v Barceloně bojovat s Ferrari. Během posledních tří závodů dokázal Button dojet dvakrát druhý a jednou třetí.

Na okruhu Circuit de Catalunya bylo dopoledne jasno a chladno. Button zajel čas 1:15.984. V pořadí druhý Jarno Trulli s Renaultem zaostával o 0,031 sekundy.

Juan Pablo Montoya s Williamsem skončil s časem 1:16.048 a pouhými čtyřmi odjetými koly na třetím místě. O téměř dvě desetiny za Kolumbijcem zaostal jeho týmový kolega Ralf Schumacher. Lepší z obou Ferrari pilotované Michaelem Schumacherem skončilo se ztrátou 0.535 sekundy na pátém místě.

Druhému monopostu BAR pilotovaném Takumou Satem patří s časem 1:16.685 šesté místo. Proti pátku to pro Japonce představuje výrazné zlepšení. Olivier Panis sedmým místem potvrdil, že se Toyotě v Barceloně tradičně daří.

Rubens Barrichello skončil s druhým Ferrari osmý. Ztráta na Buttona však činila nezanedbatelných 0.811 sekundy.

Nejlepší McLaren pilotovaný Davidem Coulthardem neměl na víc, než na deváté místo. První desítku uzavřel Cristiano da Matta v kokpitu druhé Toyoty.

Týmy se jako obvykle snažily šetřit motory, čemuž odpovídá i počet odjetých kol. Všechno zajímavé se odehrálo během poslední čtvrtiny tréninku, kdy na trať vyjely přední týmy.