Michael Schumacher získal opět pole position

Grand Prix Španělska - 2. kvalifikace

Do druhé kvalifikace se startuje v opačném pořadí, než jaké jezdci dosáhli v kvalifikaci první.

Jako první vyjel na trať Zsolt Baumgartner s Minardi. Maďar zajel čas 1:21,470 a alespoň na okamžik se zařadil na průběžné první místo.

Druhé vyjelo na trať druhé Minardi pilotované Gianmariou Brunim. Ital byl na všech mezičasech rychlejší a 1:19,817 jej posunulo na průběžné první místo.

Giorgio Pantano s Jordanem vyjel na trať jako třetí. Ital zamířil ve druhém sektoru do štěrku a s časem 1:20,607 neměl na více než druhé místo.

Čtvrtým na trati byl Jaguar Christiana Kliena. Po druhém sektoru byl o 1,506 sekundy rychlejší, než Bruni. 1:17,812 znamenalo první místo.

První pětici uzavíral druhý Jordan pilotovaný Nickem Heidfeldem. Němec zajel 1:17,802 a s náskokem 0,010 sekundy se zařadil na průběžné první místo.

Průběžné pořadí v tu chvíli bylo: Heidefeld, Klien, Bruni, Pantano, Baumgartner

Šestý se na trati objevil Fernando Alonso s Renaultem. Španěl byl na druhém mezičase o 0,902 sekundy rychlejší, než Heidfeld. V cíli znamenalo 1:16,422 průběžné první místo.

Cristïano da Matta jel se svou Toyotou od prvního mezičasu pomaleji než Alonso. Po druhém mezičase zaostával o 0,425 sekundy. 1:17,038 stačilo na aktuální druhé místo.

Osmý vyjel na trať Rubens Barrichello s Ferrari. Brazilec zajel srovnatelný první sektor s Alonsem. Po druhém měřeném úseku byl o 0,115 rychlejší. 1:16,272 přineslo Ferrari první místo.

Jako devátého jsme na trati mohli vidět Davida Coultharda s McLarenem. Po druhém sektoru ztrácel DC 0,256 sekundy na Barrichella. 1:16,636 stačilo jen na průběžné třetí místo.

První desítku uzavíral BAR Jensona Buttona. Angličan byl po prvním mezičase o 0,429 sekundy rychlejší, než Barrichello, ve druhém sektoru však vyjel do trávy a rázem ztrácel 0,805 sekundy. 1:17,575 stačilo v cíli jen na páté místo.

Průběžné pořadí v tu chvíli bylo: Barrichello, Alonso, Coulthard, da Matta, Button, Heidefeld, Klien, Bruni, Pantano, Baumgartner

Jedenáctý vyjel na trať vítěz dnešního druhého tréninku Takuma Sato. Japonec průběžně zvyšoval náskok a nakonec se s časem 1:15,809 zařadil o 0,463 sekundy před Barrichella.

Již dvanáctý se objevil na trati Michael Schumacher s druhým Ferrari. Po druhém sektoru byl Němec o 0,454 sekundy rychlejší, než Sato. V cíli znamenalo 1:15,022 náskok 0,787 sekundy a první místo.

Třináctý vyjel Kimi Räikkönen. Fin ztrácel po druhém mezičase 1,419 sekundy. V cíli zaostal McLaren o 2,423 sekundy za Schumacherem. 1:17,445 nestačilo na více než aktuální sedmé místo.

Mark Webber s Jaguarem byl čtrnáctým pilotem, který odstartoval do druhé kvalifikace. 1:16,514 znamenalo průběžné páté místo.

Předposlední pětici uzavíral Olivier Panis. Toyota ztrácela postupně 0,528, 0,956 a 1,291 sekundy. 1:16,313 stačilo na momentálně čtvrté místo.

Průběžné pořadí v tu chvíli bylo: M.Schumacher, Sato, Barrichello, Panis, Alonso, Webber, Coulthard, da Matta, Räikkönen, Button, Heidefeld, Klien, Bruni, Pantano, Baumgartner

Jako pátý nejrychlejší z první kvalifikace vyjel na trať Jarno Trulli. Ital zajel se svým Renaultem čas 1:16,144 a zařadil se na průběžné třetí místo.

Sedmnáctý se na trati objevil Ralf Schumacher s Williamsem. Němec byl o 0,398 sekundy pomalejší na prvním mezičase, na druhém ztrácel již 0,957 sekundy. V cíli znamenal čas 1:16,293 až páté místo.

Jako osmnáctý odstartoval Sauber Felipe Massy, překvapení první kvalifikace. Po druhém mezičase však zaostával o 2,190 sekundy. 1:17,866 stačilo pouze na patnácté místo!

Jako předposlední vyjel na trať druhý Sauber pilotovaný Giancarlem Fisichellou. 1:17,444 zajistilo Italovi v tu chvíli jedenácté místo.

Juan Pablo Montoya byl v první kvalifikaci nejrychlejší. Kolumbijec zajel první mezičas o 0,346 sekundy pomaleji, než Michael Schumacher, na druhém pak ztrácel 0,472 sekundy. V cíli zaostal Montoya o 0,617 sekundy. 1:15,639 znamenalo druhé místo pro Williams. Juan Pablo se tak postaví na startu Grand Prix Španělska do první řady vedle Michaela Schumachera.