• 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

• 09.05.2024 Neutral Americký kongres vyšetřuje, proč Liberty odmítla Andrettiho

Rubens Barrichello je nadmíru spokojený

Spoléhal ale na strategii, která mu měla zaručit vítězství.

Rubens Barrichello si zvolil neobvyklou strategii pouze dvou zastávek v boxech oproti běžným třem, ta se ale ukázala býti dobrou. Brazilec podtrhl druhým místem skvělé počínání Ferrari na španělském okruhu.

Barrichello navíc ujišťoval, že kdyby Jarno Trulli udržel za svými zády Michaela Schumchera déle, mohl si jet pro vítězství.

"Měl jsem skvělý závod," pochvaloval si Barrichello. "Start byl ale obtížný, vozy se míhaly sem a tam, což jsem přežil bez problémů a na to, že jsem měl plnou nádrž, jsem si udržoval dobrý odstup od ostatních. Měl jsem dobrou strategii, ale mou jedinou šancí, jak tento závod vyhrát, bylo, aby se Jarno udržel před Michaelem déle, než jen do první zastávky v boxech. To byla má naděje, která se ale nevyplnila, ale i tak to byl úžasný závod.