McLaren změní systém omezení rychlosti F1
Tomáš Richtr
19.03. 2008
Tomáš Richtr
19.03. 2008
V důsledku malého incidentu v podání Heikkiho Kovalainena.
McLaren do budoucna změní systém aktivace omezení rychlosti pro účely jízdy v boxové uličce poté, co náhodná aktivace stála Heikkiho Kovalainena čtvrté místo.
"Tady jsme mohli odvést lepší práci s cílem, aby se to nedělo" přiznal šéfinženýr Paddy Lowe. "Musíme to ošetřit buď elektronicky nebo tak, aby se to zkrátka omylem člověku nestalo. Nesmí se stát, že když šermujete kolem volantu rukama, tak aktivujete systém omezení rychlosti."
Jiné týmy mají řešení takové, že se systém omezení rychlosti deaktivuje nad nějakou ryhlost případně při určitém stupni rychlosti.
Související články
-
McMakarenu teď vůbec neuvidíme
27.06. 2026 -
McLaren ztratil klíčovou výhodu
23.06. 2026 -
Pozice zákazníka McLaren brzdí
20.06. 2026 -
Všimli jste si velkých rozdílů v převodovkách?
16.06. 2026 -
McLaren zvažuje vývoj vlastního motoru
16.06. 2026 -
Norris o 9 tisícin před Russellem
12.06. 2026 -
Russell podle očekávání nejrychlejší, Fornaroli nejlepší z nováčků
12.06. 2026 -
McLaren slaví tisící velkou cenu
04.06. 2026

Colapinto kvůli penalizaci klesl z osmého na desáté místo
Sky prodloužila smlouvu s F1 o 5 let za miliardu liber
