Robert Wickens vítězí zkrácený druhý závod

F3, Le Mans - 2. závod

Robert Wickens získal své první vítězství v Euroserii F3 v posledním závodě v Le Mans, který byl značně ovlivněn deštěm.

Kanaďan přišel do série až v půli sezóny, když si doplňoval program vedle Formule Renault 3.5. Po startu předjel Brendona Hartleyho a už nebyl překonán.

Závod byl na více než dvacet minut přerušen červenými vlajkami poté, co sílící déšť vedl k řadě havárií. Jezdci mezitím ujeli pouhých šest kol, po restartu jim pak zbylo pouhých pět minut.

Wickens předvedl po jednom kole za Safety Carem učebnicový restart, zatímco se Hartley dostal pod tlak Daniho Close a nakonec udělal hodiny.

Jean-Karl Vernay jel od restartu agresivně a vybojoval třetí místo, za ním dojel do cíle Koudai Tsukakoshi i přes incident s Jonem Lancasterem.

James Jakes postoupil ze třináctého místa na páté, Rodolfo Gonzalez pak šestým místem získal pro Carlin Motorsport první bod v sezóně.

Nakonec z něj bude ale jen půlbod, v závodě bylo odjeto pouhých jedenáct kol, proto nemůže být udělen plný počet bodů.

Včera korunovaný šampion Nico Hülkenberg se během prvních šesti kol dostal ze 24. pozice na desátou, po restartu si pak ještě o dvě místa polepšil, ale už nenašel recept na Daniela Campose-Hulla.

Erik Janiš projel cílem na třináctém místě.