Kobajaši se stal šampionem GP2 Asia, závod vyhrál Nunes

GP2 Asia, Bahrajn - hlavní závod

Kamui Kobajaši se stal šampionem asijské odnože seriálu GP2, když v dnešním hlavním závodě na bahrajnském okruhu Sakhir získal čtvrté místo.

Testovací pilot Toyoty pokazil start z pole position a propadl se o několik míst dozadu, díky dřívější zastávce v boxech se ale vyhl většímu provozu a dostal se opět nahoru.

Jeho jediný rival Davide Valsecchi se během dnešního odpoledne ani nepodíval do elitní desítky, jeho snaha Japoncovi sebrat titul tak vzala za své. z vítězství se radoval tým Piquet GP, jeho jezdci Diego Nunes a Roldan Rodriguez totiž získali double.

Kobajaši jezdil dlouho třetí, jenže jeho týmový kolega Jerome d'Ambrosio byl poté, co byl včera z pole position odsunut o deset míst dolů, jako utržený ze řetězu.

V závodě se vypořádal s van der Gardem a Raziou, na závěr si potom smlsnul i na Kobajašim. Ten především s vidinou titulu v kapse nekladl svému kolegovi v barvách týmu DAMS příliš velký odpor a útok na cílové rovince tak proběhl hladce.

Několik kol v závodě vedl Sakon Jamamoto, do boxů jel totiž o poznání později než jeho soupeři. Díky tomu v závěru využil výhody čerstvějších pneumatik a předjel Perez, Chandhoka a Raziu. Pokusil se také zaútočit na pátého van der Gardeho, toho se mu ale nepodařilo překonat.

Podobnou taktiku zvolil i Davide Rigon, který v závěru předjel Chandhoka a Raziu. Ten tak dokončil závod na osmém místě a do zítřejšího sprintu odstartuje z pole position.