Novinky

  • 11.04.2021 Good Ve druhém závodě formule E v Římě zvítězil Stoffel Vandoorne (Mercedes)

  • 10.04.2021 Good Jean-Éric Vergne (DS Techeetah) vyhrál první závod formule E v Římě

  • 08.04.2021 Neutral Brit Mark Blundell, účastník 61 velké ceny, slaví 55. narozeniny

Facebook Instagram

Podle Ecclestonea bude příštím mistrem světa Vettel

Podle Ecclestonea bude příštím mistrem světa Vettel

Zároveň dodal, že Michael Schumacher bude pro mladíky výzvou.

Šéf formule 1 Bernie Ecclestone očekává, že příští ročník mistrovství světa formule 1 vyhraje Němec Sebastian Vettel. Ecclestone také dodal, že bude úžasné sledovat, jak si mladé vycházející hvězdy povedou proti vracející se legendě Michaelu Schumacherovi.

Když byl Ecclestone dotázán německými novinami Bild, kdo bude Schumacherovým největším rivalem, odpověděl: "Je jich několik - (Lewis) Hamilton, (Fernando) Alonso... ale nyní řeknu tohle: Vettel bude příštím mistrem světa."

Ecclestone vidí návrat jednačtyřicetiletého Schumachera do startovního pole jako obrovskou výzvu pro mladší závodníky, jako například dvaadvacetiletého Vettela.

"Bezpochyby ho budou chtít mladí porazit." řekl Ecclestone. "Je o tom přesvědčen. To je na tom to krásné."

Ecclestone dále zdůraznil, že věří, že sezóna 2010 bude impozantní zaprvé díky Schumacherovu rozhodnutí vrátit se a zadruhé díky velkému množství talentovaných nováčků.

"Byl jsem samozřejmě trochu překvapen - opravdu jsem neočekával, že by mohl jezdit za Mercedes, ale teď jsem zkrátka velmi, velmi šťastný." řekl Ecclestone.

"Nevrátil by se, kdyby nepomýšlel na vítězství. Opravdu vypadá velice motivovaně.

Je to dobré, vlastně velmi dobré pro všechny. Pro média, fanoušky a sponzory, ale nedokážu to vyjádřit v číslech. Je nemožné to spočítat.

Nezapomeňte, příští rok budeme mít na startu čtyři aktuální, nebo bývalé mistry světa a to Alonsa, Hamiltona, (Jensona) Buttona a Schumachera. Nepamatuji se, kdy se tohle naposledy stalo."

Komentáře ke článku