Novinky

  • 04.11.2025 Good Charles Leclerc se zasnoubil s Alexandrou Saintovou

  • 21.10.2025 Good Filip Salač se v neděli 2. listopadu ve 13 hodin zúčastní besedy na Racing Expo

  • 20.10.2025 Bad Sainz potrestán ztrátou 5 míst na startu v Mexiku

Facebook Instagram

Rosberg: "V týmu máme rovnocenné podmínky."

Rosberg: "V týmu máme rovnocenné podmínky."

Němec se s druhým místem rozhodně nesmíří.

Nico Rosberg nemá pochybnosti o rovných podmínkách se svým novým týmovým kolegou Michaelem Shumacherem.

Syn mistra světa z roku 1982 Kekeho Rosberga uskutečnil svůj vůbec první přestup ve formuli 1 od svého debutu v roce 2006, když na konci loňské sezóny opustil tým Williams a připojil se k německému Mercedes GP jako domnělý jezdecký lídr.

Mercedes však později oznámil fantastický návrat sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera do svého kokpitu. Ten otevřeně přiznal, že usiluje o svůj osmý mistrovský titul, přesto Rosberg nemá obavy z toho, že bude týmovým kolegou svého krajana a zůstává pozitivní.

"V týmu máme stejné podmínky, máme stejný status," řekl Nico německému Auto Motor und Sport. "Tak to u Mercedesu vždy bylo, taková je jejich filozofie."

Rosberg nicméně přiznává, že se s druhým místem jen tak nesmíří. "Váš týmový kolega je vždy tím prvním, s kým se musíte měřit. On je tím jediným, kdo má stejný vůz. Můj cíl je tedy být opakovaně před ním.

Měl tři roky na to, aby doplnil energii a teď je totálně zapálený - a to je důležitější než cokoli jiného."