Hamilton dominantní v prvním tréninku, Button druhý

Velká cena Turecka - 1. trénink

Lewis Hamilton zajel suverénně nejrychlejší čas úvodního volného tréninku na letošní Velkou cenu Turecka. Jeho týmový kolega Jenson Button podtrhl výsledek McLarenu druhým místem, na Hamiltona už ale ztratil téměř sekundu.

Začátek tréninku byl tradičně velmi klidný, jezdci odkroužili svá instalační kola a zajeli do boxů. Piloti Mercedesu a Force Indie vydrželi na trati o něco déle, neboť ověřovali nové díly na svých vozech.

I tak se ale čekalo dobré půl hodiny, než se jezdci vrhli ke svým rychlým kolům, přičemž ti nejrychlejší vyjeli na trať ještě o něco později.

Zhruba v polovině tréninku se v čele vystřídali Sebastian Vettel a Robert Kubica, načež se o první místo začali přetahovat piloti McLarenu. Hamilton začal časem 1:29.672, Button jej ale těsným rozdílem překonal. Hamilton ale vzápětí přišel s drtivou odpovědí, když stanovil nejrychlejší čas tréninku na 1:28.653.

Za mclareny skončily oba mercedesy, přičemž Michael Schumacher byl o desetinu sekundy rychlejší než jeho týmový kolega Nico Rosberg.

Sebastian Vettel nakonec spadl na páté místo, Robert Kubica skončil hned za ním jako šestý. Dobře se uvedl Kubicův stájový kolega Vitalij Petrov, který zajel sedmý čas.

Následuje Mark Webber s red bullem, Fernando Alonso z Ferrari a Adrian Sutil v barvách Force Indie. Felipe Massa skončil třináctý.

Mezi novými týmy byl nejrychlejší Lotus, když především Heikki Kovalainen zajel dobrý čas, jen o tři a půl sekundy pomalejší Hamiltona a o necelou půl sekundu pomaleji než nejbližší soupeř, Jaime Alguersuari z Toro Rosso.

Na trati se dnes dopoledne objevil také Sakon Jamamoto, Japonec, který má za sebou starty v týmech Super Aguri a Spyker. Jamamoto dnes plnil své povinnosti v barvách týmu HRT.

Co se incidentů týče, několik jezdců hledalo své limity až v únikových zónách, přičemž o jedinou havárii se postaral Adrian Sutil. Němec dvě minuty před koncem vylétl z trati v náročné osmé zatáčce a zadní částí vozu narazil do bariéry.