Na úvod byl v Kanadě nejrychlejší Jenson Button

Velká cena Kanady - 1. trénink

Jenson Button na mclarenu vyhrál úvodní trénink na Velkou cenu Kanady, která se vrací do kalendáře Formule 1.

Úřadující mistr světa byl svým časem 1:18.127 o 158 tisícin rychlejší, než Michael Schumacher, který skončil v prvním měřeném tréninku druhý.

Po svých zahřívacích kolech jezdci hlásili, že po ranních přeháňkách byla trať velmi špinavá a kluzká. Kvůli tomu se jezdcům na trať příliš nechtělo a první měřené časy se začaly zajíždět až po půl hodině od začátku tréninku.

Celý zbytek tréninku se pak nesl ve znamení souboje mezi sedminásobným mistrem světa Michaelem Schumacherem a dvojicí jezdců týmu McLaren.

Jezdci týmu z Wokingu sice drželi po dlouhou dobu první dvě místa, ale v samotném závěru se mezi ně dokázal dostat právě Michael Schumacher.

Za Lewisem Hamiltonem skončil na čtvrtém místě Schumacherův týmový kolega Nico Rosberg, díky čemuž obsadily první čtyři místa vozy poháněné motory Mercedes.

Až na pátém místě se umístil nejlepší z red bullů, konkrétně ten se Sebastianem Vettelem za volantem. Jeho týmový kolega Mark Webber figuruje až na patnáctém místě.

Vítěz závodu v Montrealu z roku 2008 Polák Robert Kubica skončil první trénink na šestém místě před sedmým Fernandem Alonsem, osmým Vitantoniem Liuzzim z Force Indie a dvojicí jezdců týmu Williams Nicem Hülkenbergem a Rubensem Barrichellem.

Z jezdců závodících za nové týmy byl nejrychlejším Heikki Kovalainen z Lotusu. Na posledních dvou místech skončili jezdci týmu Virgin, Timo Glock a Lucas di Grassi. Ten si na své konto nepřipsal žádný čas, jelikož strávil většinu tréninku v boxech a když vyjel na trať, na výjezdu ze šesté zatáčky se jeho vůz zastavil.