Grand Prix Německa - 2. kvalifikace

Kvafifikace - Grand Prix Německa - Hockenheim
Sucho, teplota vzduchu 26° C, teplota tratě 44° C
--------------------------------------------------------------------

Po předkvalifikaci dvanáctý Rubens Barrichello (Ferrari) měl na prvním mezičase náskok více než tři desetiny sekundy na do té doby nejrychlejšího Takumu Sata. Na druhém mezičase Brazilec náskok nezvýšil. V cíli se Rubens posunul o pouhých 0,009 sekundy před Sata.

Michael Schumacher (Ferrari) zajel v předkvalifikaci jedenáctý čas. Po druhém mezičase měl na Barrichella náskok tří desetin. 1:13,306 v cíli znamenalo průběžné první místo a hlavně náskok 0,972 sekundy na v tuto chvíli druhého Barrichella!!! Budeme zítra opět svědky odlišné strategie pro oba jezdce Ferrari?

Po předkvalifikaci osmý Kimi Räikkönen (McLaren) měl na prvním mezičase na Schumachera náskok 0,185 sekundy. Po druhém sektoru však Kimi zaostával o 0,062 sekundy, aby do cíle dojel se ztrátou 0,384 sekundy. Čas 1:13,690 mu zajistil průběžné druhé a konečné čtvrté místo.

Jarno Trulli (Renault) byl na prvním mezičase o 0,051 sekundy před Schumacherem. Na druhém již ztrácel 0,346 sekundy a v cíli 0,828 sekundy. 1:14,234 znamenalo průběžné třetí a konečné sedmé místo.

První z poslední pětice vyjel na trať David Coulthard (McLaren) a po prvním sektoru měl náskok 0,235 sekundy na Michaela Schumachera. Na druhém mezičase to bylo již jen 0,027 sekundy. 1:13,821 nakonec znamenalo ztrátu 0,515 sekundy a průběžné třetí místo. David skončil nakonec pátý.

Fernando Alonso (Renault) byl ještě na druhém mezičase nejrychlejší, ale 1:13,874 v cíli nestačilo nakonec na více než průběžné čtvrté a celkové šesté místo.

To však vzápětí změnil Jenson Button (BAR), který se s časem 1:13,674 zařadil na průběžné druhé místo. Angličan nakonec skončil třetí. Do závodu však odstartuje až třináctý, poté co byl již včera měněn motor v jeho voze.

Překvapení předkvalidikace Antónie Pizzonia (Williams) zajel čas 1:14,556, což v tu chvíli znamenalo desáté místo.

Juan Pablo Montoya měl na prvním mezičase náskok 0,056 na Schumachera. Kolumbijec se nakonec zajel čas 1:13,688, tedy o 0,361 sekundy pomaleji než Němec, což pro něj znamenalo druhé místo.

Je velmi pravděpodobné, že Schumacher pojede na čtyři zastávky. Nedělní GP Německa by mohla přinést velmi zajímavý start. Lze očekávat souboj v prvních kolech skvělých Michelinů s ultralehkým Ferrari.