Novinky

  • 16.06.2022 Good V Melbourne budou od příštího roku závodit F2 i F3.

  • 19.05.2022 Good Choť Sergia Péreze mu povila třetí dítě, syna Emilia.

  • 13.05.2022 Good Jack Doohan o víkendu otestuje v Kataru vůz stáje Alpine z roku 2021.

Facebook Instagram

Maldonado klesne o patnáct míst, ještě mění převodovku

Maldonado klesne o patnáct míst, ještě mění převodovku

Venezuelan tak odstartuje ze samotného chvostu pole.

Pastor Maldonado nakonec na startovním roštu Velké ceny Monaka přijde o patnáct pozic, k jeho penalizaci za kolizi se Sergiem Pérezem se totiž přidá ještě trest za výměnu převodovky.

Venezuelan, který před dvěma týdny nadchl svět Formule 1 překvapivým vítězstvím ve Velké ceně Španělska, prožívá v Monte Carlu katastrofální víkend. Ve třetím volném tréninku totiž kolidoval s Pérezem, přičemž jej sportovní komisaři označili jako viníka a potrestali odsunem o deset míst.

Williams však během prohlídky vozu zjistil, že Maldonadovo FW34 je značně poškozené a pro závod si žádá výměnu převodovky. Maldonado tak klesne až na poslední, čtyřiadvacátou pozici.

Šéfinženýr Williamsu Mark Gillan k výměně převodovky řekl: "Vůz byl hodně poškozený, až do takové míry, že jsme v něm museli vyměnit i převodovku.

Vůz byl významným způsobem poškozený, takže chlapci odvedli skutečně dobrou práci, když jej připravili už pro kvalifikaci."

Gillan přiznal, že po úspěchu v Barceloně je výsledek monacké kvalifikace zklamáním.

"Nepochybuji o tom, že jsme mohli být na čtvrtém nebo pátém místě, se slušnou čistou jízdou, nebo možná i výš. Pastor ale nevyrovnal svůj čas ze druhé části a svůj čas ve třetí části zajel na použité sadě superměkkých gum, takže to šlo určitě ještě o trochu lépe.

Je to zklamání. Je ale pořád dobré, že jsme zklamaní proto, protože jsme rozhodně měli rychlost."