Bianchi se díky vítězství dostal do čela klasifikace

Formule Renault 3.5, Paul Ricard - 2. závod

Jules Bianchi vyhrál druhý závod víkendu Světové série Formule Renault 3.5 na okruhu Paul Ricard a před posledním podnikem sezóny se tím posunul na první místo v průběžném hodnocení. Druhý dojel Antonio Félix da Costa a třetí Sam Bird.

Rezervní pilot týmu Force India ve Formuli 1 si pohlídal start z pole position a udržel se ve vedení. V pátém kole ale udělal chybu a Antonio Félix da Costa, který startoval až ze sedmé pozice, se díky tomu dostal do čela.

Na první pozici se Portugalec udržel až do povinných zastávek v boxech. Bianchi zajel ke svým mechanikům o kolo dříve než da Costa a díky tomu se vrátil do čela závodu.

Od té chvíle byl závod již zcela v režii Francouze a v cíli byl o pět sekund dříve než da Costa.

Na třetím místě dojel Sam Bird v barvách českého týmu ISR. Brit do závěrečného podniku sezóny, který se pojede za tři týdny na Katalánském okruhu, půjde ze třetí pozice průběžného pořadí jako jeden z kandidátů na titul šampiona.

Nick Yelloly dojel po startu z deváté pozice čtvrtý. Za pátým Marcem Sörensenem dojel na šesté pozici Aaro Vainio.

Sedmý byl v cíli odmávnut Nico Müller před Kevinem Korjusem. Estonec se díky manévru v posledním kole dostal před Robina Frijnse. Nizozemec měl dobrý start, když se posunul z osmého na čtvrté místo. Během závodu se ovšem propadl pořadím. Bodovanou desítku uzavřel Lucas Foresti.

Bianchi díky dnešnímu vítězství půjde do závěrečného podniku sezóny z první pozice. Na druhého Frijnse má náskok pouhých pěti bodů. 24 bodů za Francouzem je na třetí pozici Sam Bird.