Daly přetavil pole position ve vítězství

GP3, Valencie - 1. závod

Conor Daly vyhrál stylem start-cíl první závod víkendu GP3 ve španělské Valencii. Na stupně vítězů jej doprovodili jeho týmový kolega z ART Facu Regalia a Kevin Korjus z týmu Koiranen GP.

Američanova první pozice nebyla v průběhu závodu nikdy v ohrožení. V úvodu sice musel odrazit útok ze strany Regalii, nakonec si však dojel s náskokem 1,2 sekundy pro vítězsví.

Sportovní komisaři se však zabývají jeho pozávodními oslavami, mimo jiné také kvůli tomu, že podle jejich vyjádření "jel po odmávnutí šachovnicovou vlajkou po trati špatným směrem".

Na třetí pozici skončil Korjus poté, co využil chyby z první řady startujícího Daniila Kvyata, který byl ve čtvrté zatáčce v úvodním kole závodu široký a přišel o svou druhou příčku. Na trať se vrátil na čtvrté pozici za Korjusem, kterého se až do cíle snažil překonat. Ruskému jezdci nakonec pódium uniklo o tři desetiny sekundy.

Po startu z osmé pozice uzavřel nejlepší pětku domácí pilot Carlos Sainz jr. Šestá pozice v cíli patří vedoucímu muži průběžné klasifikace Tiu Ellinasovi.

Startu ze čtvrté pozice vůbec neuvyžil Aaro Vainio, který po zhasnutí červených světel protočil kola a propadl se na sedmou pozici, na které také dojel.

Na osmou pozici zajišťující start z pole position do druhého závodu se pět kol před cílem dostal Robert Visoiu, když předjel Dina Zamparelliho. Nejlepší desítku uzavřel Jack Harvey.

Sprint: 15-12-10-8-6-4-2-1
Nejrychlejší kolo závodu: 2 body (jezdec však musí být klasifikován v první desítce a startovat z roštu)