Coulthard: Button potřebuje "velký rok"
Jinak se prý s McLarenem bude muset rozloučit.
David Coulthard se pro britské noviny Metro vyjádřil, že pokud Jenson Button letos nepodá vrcholný výkon, určitě o své místo v McLarenu přijde. Navíc bude mít vedle sebe mladého Dána Kevina Magnussena, který se podle DC-ho může zařadit k nejtalentovanějším jezdcům Formule 1.
"Velká Británie má v Lewisi Hamiltonovi a Jensonovi Buttonovi dva velmi dobré reprezentanty. Jsou to dvě odlišné osobnosti a zdá se, že Lewise ještě čeká světlá budoucnost. Button je zkušenější, ale potřebuje "velký rok", aby si v McLarenu udržel převahu nad Kevinem Magnussenem. S jeho najetím možná McLaren trefil přímo do černého."
Méně už překvapil Coulthardův tip na nejlepší motory nové sezóny, kde favorizuje pohonné jednotky Mercedesu: "Kdybych měl na někoho vsadit peníze, vsadil bych na některý z vozů poháněný Mercedesem. Ale Ferrari také odvedlo dobrou práci a nyní se v F1 může poměr sil změnit i během měsíce nebo dvou."
Red Bull Racing naproti tomu zažívá katastrofální zimní přípravu, ale Coulthard věří, že každý kdo je už odepisuje, dělá velkou chybu: "Když před 10 lety začínali, málokdo by připustil, že by mohli někdy vyhrát závod, natož mistrovský titul nebo hned čtyři. Ale v jejich týmu vládne harmonie a díky tomu tam lidé mají neskutečnou pracovní morálku. Mají silný tým inženýrů i technických odborníků a ti všichni jsou nyní odhodláni obětovat dlouhé, dlouhé hodiny, jen aby dali auto do pořádku."

Italové zaokrouhlili počet získaných pole position na padesát
Jack Crawford pojede za Aston Martin první volný trénink ve VC Japonska

25.02. 2014