Novinky

  • 27.02.2020 Good Nejrychlejším mužem 5. dne testů F1 zůstal Sebastian Vettel (Ferrari)

  • 27.02.2020 Good Sebastian Vettel (Ferrari) drží po dopoledni nejlepší čas v 5. den testů F1

  • 26.02.2020 Good Robert Kubica (Alfa Romeo) zůstal nejrychlejším jezdcem 4. dne testů F1

Facebook Instagram

Ve druhém a třetím závodě bude na pole position Ocon

Ve druhém a třetím závodě bude na pole position Ocon

Evropská F3, Silverstone - 2. kvalifikace

Člen juniorského výchovného programu týmu Lotus ve Formuli 1 Esteban Ocon si vyjel pole position pro druhý a třetí závod úvodního podniku letošní sezóny Evropského šampionátu Formule 3 na britském Silverstonu.

Francouz, který je ve Formuli 3 nováčkem, porazil svého týmového kolegu z týmu Prema Powerteam Nicholase Latifiho o 138 tisícin sekundy a do druhého závodu víkendu proto odstartuje z pole position.

Ocon byl nejrychlejší také v hodnocení druhých nejrychlejších časů v této druhé kvalifikaci, které určují postavení na roštu třetího závodu víkendu. V nedělním závodě jej v první řadě doplní Antonio Fuoco.

Latifimu v hodnocení druhých nejrychlejších časů patří až čtvrtá pozice, když se ve svém druhém nejrychlejším kole zdržel v provozu. Fuoco vystartuje do třetího závodu sezóny ze druhé pozice. Kanaďan s Italem si tak pro druhý a třetí závod pouze prohodili své pozice.

Ze třetí pozice do obou závodů vyrazí Tom Blomqvist, který si již dříve zajistil pole position pro první závod víkendu.

Jeho týmový kolega Antonio Giovinazzi bude v obou závodech ve třetí řadě spolu s Maxem Verstappenem. Do druhého víkendového závodu vystartuje Ital před Verstappenem, pro nedělní klání si oba své pozice vymění.

Jordan King, Dennis van de Laar, Ed Jones a Mitch Gilbert uzavírají nejlepší desítku roštu druhého závodu, zatímco v pořadí Jones, van de Laar, Gilbert a Lucas Auer bude od sedmého do desátého místa vypadat rošt třetího závodu.

Výsledky kvalifikace pro druhý závod víkendu:

p.
 Jezdec  Tým  Čas  Odstup
1.
E.Ocon  Prema Powerteam
1:51.322
 
2.
N.Latifi  Prema Powerteam
1:51.460
+ 0.138 
3.
T.Blomqvist  Jagonya Ayam with Carlin
1:51.517
+ 0.195 
4.
A.Fuoco  Prema Powerteam
1:51.536
+ 0.214 
5.
A.Giovinazzi  Jagonya Ayam with Carlin
1:51.755
+ 0.433 
6.
M.Verstappen  Van Amersfoort Racing
1:51.808
+ 0.486 
7.
J.King  Carlin
1:51.857
+ 0.535 
8.
D.van de Laar  Prema Powerteam
1:51.864
+ 0.542 
9.
E.Jones  Carlin
1:51.907
+ 0.585 
10.
M.Gilbert  Fortec Motorsports
1:51.993
+ 0.671 
11.
J.Bryant-Meisner  Fortec Motorsports
1:51.998
+ 0.676 
12.
L.Auer  kfzteile24 Mücke Motorsport
1:51.999
+ 0.677 
13.
F.Rosenqvist  kfzteile24 Mücke Motorsport
1:52.104
+ 0.782 
14.
G.Menezes  Van Amersfoort Racing
1:52.116
+ 0.794 
15.
R.Goddard  ThreeBond with T-Sport
1:52.367
+ 1.045 
16.
F.Serralles  Team West-Tec F3
1:52.393
+ 1.071 
17.
F.Guimaraes  Double R Racing
1:52.431
+ 1.109 
18.
J.Dennis  Carlin
1:52.518
+ 1.196 
19.
R.Agostini  Eurointernational
1:52.533
+ 1.211 
20.
A.Toril  ThreeBond with T-Sport
1:52.672
+ 1.350 
21.
R.Nissany  kfzteile24 Mücke Motorsport
1:52.674
+ 1.352 
22.
H.Hurst  Team West-Tec F3
1:52.689
+ 1.367 
23.
S.Gelael  Jagonya Ayam with Carlin
1:52.746
+ 1.424 
24.
J.Szymkowiak  Van Amersfoort Racing
1:52.896
+ 1.574 
25.
T.Calderon  Jo Zeller Racing
1:53.056
+ 1.734 
26.
M.Beretta  Eurointernational
1:53.301
+ 1.979 

Výsledky kvalifikace pro třetí závod víkendu:

p.
 Jezdec  Tým  Čas  Odstup
1.
E.Ocon  Prema Powerteam
1:51.327
 
2.
A.Fuoco  Prema Powerteam
1:51.557
+ 0.230 
3.
T.Blomqvist  Jagonya Ayam with Carlin
1:51.577
+ 0.250 
4.
N.Latifi  Prema Powerteam
1:51.777
+ 0.450 
5.
M.Verstappen  Van Amersfoort Racing
1:51.810
+ 0.483 
6.
A.Giovinazzi  Jagonya Ayam with Carlin
1:51.894
+ 0.567 
7.
E.Jones  Carlin
1:51.982
+ 0.655 
8.
D.van de Laar  Prema Powerteam
1:51.990
+ 0.663 
9.
M.Gilbert  Fortec Motorsports
1:52.096
+ 0.769 
10.
L.Auer  kfzteile24 Mücke Motorsport
1:52.147
+ 0.820 
11.
J.King  Carlin
1:52.147
+ 0.820 
12.
J.Bryant-Meisner  Fortec Motorsports
1:52.181
+ 0.854 
13.
G.Mezenes  Van Amersfoort Racing
1:52.230
+ 0.903 
14.
F.Rosenqvist  kfzteile24 Mücke Motorsport
1:52.277
+ 0.950 
15.
R.Goddard  ThreeBond with T-Sport
1:52.375
+ 1.048 
16.
F.Serralles  Team West-Tec F3
1:52.491
+ 1.164 
17.
J.Dennis  Carlin
1:52.566
+ 1.239 
18.
H.Hurst  Team West-Tec F3
1:52.715
+ 1.388 
19.
R.Agostini  Eurointernational
1:52.757
+ 1.430 
20.
A.Toril  ThreeBond with T-Sport
1:52.799
+ 1.472 
21.
F.Guimaraes  Double R Racing
1:52.813
+ 1.486 
22.
S.Gelael  Jagonya Ayam with Carlin
1:52.818
+ 1.491 
23.
R.Nissany  kfzteile24 Mücke Motorsport
1:52.936
+ 1.609 
24.
J.Szymkowiak  Van Amersfoort Racing
1:53.014
+ 1.687 
25.
T.Calderon  Jo Zeller Racing
1:53.098
+ 1.771 
26.
M.Beretta  Eurointernational
1:53.383
+ 2.056 

Komentáře ke článku