Novinky

  • 03.12.2021 Neutral Při kvalifikaci F2 v Saudské Arábii byl nejrychlejší vedoucí muž šampionátu Oscar Piastri.

  • 03.12.2021 Neutral Volný trénink F2 vyhrál v Saudské Arábii Robert Švarcman.

  • 02.12.2021 Neutral Pro podnik F2 v Saudské Arábii nominovalo Pirelli superměkkou a střední směs pneumatik.

Facebook Instagram

GT na dosah ruky v ADAC GT Masters

GT na dosah ruky v ADAC GT Masters

Informace k návštěvě Slovenska ve dnech 8. – 10. srpna. Obrazový průvodce cestou.

Po čtvrtém podniku na rakouském Red Bull Ringu začátkem června si týmy účastnící se německé série dopřávali dvouměsíční volno. To se zvolna chýlí ke konci, neboť již tento pátek se ADAC GT Masters přehoupne podnikem na Slovakiaringu do své druhé poloviny.

Pro nejednoho fanouška motorsportu bude lákadlem účast Tomáše Engeho, který patří mezi špičkové jezdce německé série. Český jezdec to nebude mít vůbec lehké, protože se utkává s plejádou zkušených pilotů včetně závodníků povzbuzených cennými triumfy z 24 hodin ve Spa (a Nürburgringu), Markusem Winkelhockem a René Rastem.


  Zlatí z 24 hodin Spa 2014

Markus Winkelhock (vlevo) a René Rast (vpravo) tentokráte nebudou sdílet jeden vůz (s Vanthoorem uprostřed), ale spatříte je v audi týmu Prosperia. Markus se objeví ve voze č. 12 s Mayr-Melnhofem, Rast v čísle 10 s Van der Lindem.

Na setkání s nimi je příležitost ve volně přístupném, paddocku, při procházce boxovou uličkou anebo při setkání s vybranými jezdci v sobotu odpoledne.

Liberecký rodák nebude jediným zástupcem naší domoviny. Na tento podnik se chystá v kokpitu lamborghini týmu Grasser Tomáš Pivoda. Čechy však naleznete také v zázemí týmu např. Zakspeed anebo Callaway (více v článku Zde).

Tento článek Vám nabídne podrobnosti vhodné pro naplánování účasti na tribunách slovenského okruhu.


  Sobotní závod ADAC GT Masters na Red Bull Ringu

Tomáš Enge se významně podílel na dotažení dva roky trvajícího vývoje Chevroletu Camaro do konkurenceschopné podoby.

Doprava

Při plánování trasy lze využít některý z plánovačů cest, kde se do místa cíle nakopírují následující souřadnice, vedoucí k parkovišti u okruhu: 48°3'0.67" N, 17°34'5.40" E. Vyhledávání prostřednictvím Seznamu a Google je tímto způsobem přesné.

V případě amerického vyhledávače, který již umožňuje vyhledání po zadání názvu (Slovakia Ring), je navíc zobrazen v levém sloupci pod kódem 572015 pohled z vozu snímajícího okolí (Street view). Prostřednictvím českého vyhledávače nelze okruh i nadále přesně nalézt zadáním názvu automotodromu, byť je nyní již zaznamenán na základní verzi mapy.

V kontaktech uváděná obec Orechová Potôň je vzdálena od areálu čtyři kilometry jihozápadním směrem, takže vyhledání prostřednictvím adresy není přesné.

Umístění lze nalézt také na stránkách okruhu Zde.

Pro řadu českých fanoušků bude klíčovým bodem Brno vzdálené 180 kilometrů od okruhu, z větší části po dálnicích. Obyvatelům Ostravy se kromě jízdy přes Brno (345 km) nabízí časově podobná možnost jízdy přes slovenskou Bytču (286 km), z níž vede do Bratislavy dálnice.

Stejně jako v České Republice i na Slovensku je nutné při použití dálniční sítě mít dálniční známku! Lze zakoupit deset dní platící kupon za 10 euro, na hranicích se Slovenskou republikou je nabízí několik provozoven. S předstihem je možné sehnat je na některých českých benzínových pumpách, pobočkách firmy Cash Point, ÚAMK anebo vybraných provozovnách ABA v cenách od 295 korun.

Blízko mají na okruh obyvatelé hlavního města Slovenské Republiky, kteří jsou vzdáleni od místa konání akce 40 kilometrů. Z dalších větších slovenských měst činí vzdálenost 139 km z Trenčína anebo 200 km z Banské Bystrice.

Obrazový průvodce – směr od Bratislavy, silnice č. 63

Pokud míříte od Brna, přijíždíte do Bratislavy po D2. Po třech kilometrech po projetí tunelem Sitina se blíží sjezd na D1 (směr letiště, Komárno). Po necelých osmi kilometrech jízdy, mj. přes Dunaj s přístavištěm se připravte na opuštění D1 (respektive městského okruhu, na němž platí 90 km/h) na silnici č. 63 ve směru na Komárno. Dunajská Streda prozatím uváděna není, v případě správného odbočení oznamuje záhy bílá tabulka s černým písmem (viz vzor na níže vložených fotografiích) vzdálenost 42 kilometrů od okruhu.

V některých případech mohou navigace mít snahu navádět na silnici č. 572 přes Most při Bratislave se zdánlivě vhodnější trasou. Přestože při jízdě po doporučené silnici č. 63 následuje za Bratislavou několik poměrně dlouhých obcí, po průjezdu Šamorínem se vzhledem k šíři a kvalitě povrchu vozovky v porovnání se severnější komunikací č. 572 vyplatí jet po silnici vyšší třídy.


  Cesta na Slovakiaring

Cesta k autodromu je značena tímto druhem tabulek odlišných pouze dle navádění příslušným směrem. Tato se nachází na 37 kilometru silnice č. 63 u obce Holice. Přibližně na úrovní dvojice vozů je křižovatka….


  Cesta na Slovakiaring

…na ní kromě odbočky a nájezdu k obci Holice (po pravé straně) je i dvojice komunikací nalevo. První odbočka vede k obci Čechová, druhá k obci Michal na Ostrove. Je potřeba odbočit na druhé odbočce, mj. orientačním bodem jsou reklamní tabule.

Po odbočení je třeba počítat již s horší kvalitou povrchu a užší silnicí. V obci Michal na Ostrove je před křižovatkou další tabule, která míří rovně (cesta se mírně stáčí doprava, nezaměnit s odbočkou napravo).


  Cesta na Slovakiaring

V následující obci Kolónia je další ukazatel se směrovkou doprava. Ukazatel směru však může být částečně zakryt vegetací!


  Cesta na Slovakiaring

Za Kolónií již brzy přichází křižovatka s cestou vedoucí na okruh. Po již důvěrně známém ukazateli s označením Automotodrom a šipkou vlevo je na křižovatce s odbočovacími pruhy (nevyznačenými) následující informační tabule. Jede se směrem na Orechová Potôň - Lúky. Vlevo jsou patrné reklamní panely okruhu.

Pokud se rozhodnete využít hromadnou dopravu, tak lze využít jak vlakové spojení z bratislavského hlavního nádraží, tak autobusovou dopravu z autobusové stanice (AS). Cílovým místem je v obou případech Orechová Potôň (u autobusu zastávka ZŠ nebo rozcestí). Cesta z Bratislavy trvá oběma způsoby jednu hodinu.

Vstupenky

Lístky na akci lze nyní sehnat ve slovenské pobočce společnosti Ticketportal (Zde). Stránky lze využít i pro sledování počtu dostupných vstupenek, protože množství míst na tribunách je omezené. Je zde rovněž plán rozmístění tribun.

V níže uvedené tabulce je uvedena cena na jeden den (sobota nebo neděle). Hodnota před lomítkem platí při koupi v předprodeji, za lomítkem je cena při koupi na místě.

Pouze na hlavní tribunu (A) lze zakoupit vstupenku na celý víkend v hodnotě 35 euro. Páteční program lze sledovat pouze na hlavní tribuně po zakoupení vstupenky v hodnotě 5 euro. V těchto případech lze lístky zakoupit pouze na místě.

 Tribuna  Počet míst  Vstupné
 A – hlavní  1 000  17/20 €
 B, C – montovaná  2 000  9/12 €
 E – přírodní, sezení  1 400  5/7 €
 D, F – přírodní, stání  3 000  4/5 €

Vstup do paddocku (včetně dopoledních pitwalků) je tentokráte v ceně vstupenky.

Děti do 150 cm výšky a osoby s průkazem ZTP mají vstup zdarma. Doprovod osoby se ZTP má nárok 50% slevu, tuto vstupenku lze zakoupit pouze na místě.

Při výběru místa ke sledování závodu lze využít informací na stránkách okruhu Zde

Užitečné informace

Úplné znění podmínek o chování v areálu okruhu naleznete Zde. Divákům je určena především druhá kapitola týkající se všeobecných ustanovení.

Doplnil bych ještě neuvedené anebo méně obvyklé záležitosti. Není zmiňován objem vnášených lahví (nealko v plastu), obvykle bývá stanovován na 0,5 litru. Nezvyklý je údaj o zákazu pořizování fotografických a video záznamů a to i v případě neveřejného použití.

Program víkendu

Podle výběru z předběžného časového plánu (verze č. 2 z 23. července) je v níže uvedené tabulce rozpis, kdy bude možné vidět vozy ADAC GT Masters v akci. Celý časový rozvrh závodního víkendu naleznete Zde.

 Událost  Den  Čas
1. volný trénink  Pátek  9,00 – 10,00
Trénink amatérů  Pátek  10,05 - 10,35
2. volný trénink  Pátek  13,05 - 14,05
Kvalifikace  Pátek  16,50 – 17,50
První závod  Sobota  12,00 - 13,00
Zahřívací trénink  Neděle  9,25 – 9,45
Druhý závod  Neděle  12,00 - 13,00

ADAC GT Masters doprovodí z tradičních šampionátů pouze Formule ADAC. Součástí programu budou dále pohárové závody vozů Renault Clio z oblasti Střední Evropy a Lotus Ladies Cup.

Doprovodný program

Na návštěvu boxové uličky je v sobotu vyhrazen čas mezi 9,55 – 10,25. V neděli se lze projít boxovou uličkou mezi 9,50 – 10,20.

Akci Meet the drivers lze navštívit v sobotu od 15,00 u hlavní brány vstupu do paddocku. Na ní se lze setkat s trojicí nejúspěšnějších posádek a vítězem kategorie amatérů v sobotním klání. Mohou být přítomni také vítězové jiných sérií, pokud jim to umožní časový rozvrh.


  Sobotní program čtvrtého podniku ADAC GT Masters na Red Bull Ringu

Během posledního vystoupení na Red Bull Ringu se českému jezdci podařilo vybojovat druhou příčku v sobotním závodě, takže následovala odpolední účast na fanoušky oblíbené akci.

Ubytování

Pokud se rozhodnete strávit na okruhu více dní, přijde vhod nabídka ubytování. K vyhledávání je možné využít některé z následujících stránek např. Zde anebo Zde (oblast Podunajsko, případně Bratislava). Nejbližším větším městem je deset kilometrů vzdálená Dunajská Streda.

Užitečné odkazy

Okruh Slovakia Ring    Zde

Přímý odkaz k víkendu  Zde

ADAC GT Masters     Zde

Oficiální stránky německého mistrovství.

Doplňující informace o závodech GT na Formuli.cz

Profil šampionátu ADAC GT Masters (Zde)

V průběhu sezóny aktualizovaný článek zaměřený na hlavní informace o ADAC GT Masters. Jeho součástí jsou odkazy na články s dodatečnými údaji anebo na stránky spjaté s danou sérií včetně úplného přehledu oficiálních.

Naleznete zde charakteristiku série, její historii, přehled držitelů jezdeckých a týmových titulů anebo informace o pořadatelské organizaci. Seznámíte se s aktuálním kalendářem, výtahem z pravidel, účastníky anebo úspěšnými jezdci působícími v šampionátu.

Zdroj: ADAC GT, Slovakia Ring, Ticketportal, Mapy, Google, Dálniční známky, Formule