Novinky

  • 19.10.2020 Good Vítěz VC Maďarska 2008 Heikki Kovalainen slaví 39. narozeniny

  • 18.10.2020 Good Adam Lacko obsadil v sobotních jízdách ME tahačů na Hungaroringu 1. a 2. místo

  • 16.10.2020 Neutral Teprve dnes zrušil promotér oficiálně letošní VC Vietnamu F1

Facebook Instagram

Mercedes nezlepší motor tak rychle jako Ferrari

Mercedes nezlepší motor tak rychle jako Ferrari

Změna možná přijde až v druhé polovině sezóny.

Ferrari by podle zatím nepotvrzených informací, mělo do Velké ceny Kanady nasadit vylepšenou verzi své letošní pohonné jednotky s výkonem vyšším o 20 až 30 koňských sil. To by mělo výrazně podpořit konkurenceschopnost Ferrari v kvalifikacích i v závodech. Mercedes se tak může ocitnout pod tlakem a dalo by se přepokládat, že co nejdříve nasadí vlastní vylepšení. Nevýkonný ředitel týmu Mercedes však novinářům prozradil, že Mercedes svou pohonnou jednotku nevylepší tak rychle jako Ferrari. Jeho snahy směřují k druhé polovině sezóny.

"Co se teď třeba jeví jako nevýhoda, se v druhé polovině sezóny může projevit jako velká výhoda," řekl Niki Lauda.

Mercedes má vlastní strategii vývoje PJ během sezóny, který neomezuje pouze počet zbývajících žetonů, ale i omezený počet pohonných jednotek na sezónu. Podle současných pravidel by měl každý jezdec během sezóny použít pouze 4 pohonné jednotky, i když týmy navrhly návrat k pěti jednotkám na sezónu a jezdce. S vylepšením je proto nutné přijít ve správný čas.

Pokud tedy Ferrari nyní homologuje o 25 koňských sil výkonnější motor, bude to pro něj dočasná výhoda. Mercedes však nejspíš bude pokračovat ve vývoji a své žetony využije, až když bude připraven motor vylepšit tak, aby se soupeřům opět vzdálil. Do té doby mu nic nebrání ve vylepšování vozu a jeho chování k pneumatikám.

"Nejlepší je držet se svého programu. Do Barcelony pojedeme s hodně změněným vozem,“ dodal Lauda.

Komentáře ke článku