Novinky

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

Facebook Instagram

Informace o Světovém poháru GT

Informace o Světovém poháru GT

Listopadový závod v Macau s tradicí od roku 2008 nově s vyšším statusem.

Mezinárodní automobilová federace zveřejnila startovní listinu Světového poháru GT, jenž se uskuteční 19. – 22. listopadu. Přihlášeno je 24 účastníků, z nichž je 14 pověřeno pěti výrobci bojovat o body k zisku této trofeje. Startovní listina s řazením dle startovních čísel si můžete otevřít anebo stáhnout Zde, v tomto článku budete seznámeni s podrobnějším popisem účastníků.

Přestože se na roštu závodu objeví celkem automobily sedmi značek, pouze pět určilo své reprezentanty z řad týmů. Každý výrobce si mohl vybrat maximálně tři zájemce, ostatní se stejně jako oficiálně nepřihlášení výrobci (Bentley, Ferrari) zúčastní bez možnosti připsat body tvůrci vozidla.

Nejpočetněji zastoupenou automobilkou bude Audi, jenž v barvách týmu Phoenix vyšle trojnásobného vítěze z městského okruhu v Macau Eduarda Mortaru (2011-2013; č. 6). Dalším bodujícím reprezentantem je belgický WRT, u nějž po nedávné havárii v Misanu visí otazník nad nominací Laurense Vanthoora (č. 7). Posledním oficiálním zástupcem je Audi Hong Kong a Marchy Lee (č. 30) za volantem. Ve všech případech vše nasvědčuje nasazení druhé generace Audi R8.

Soukromě by se měl s R8 obou generací zúčastnit také tým Absolute (R8 II: Jeffrey Lee – č. 33, R8 ultra: Ma – č. 98), jenž je naopak stájí zastupující pětinu pole. Čínská stáj totiž nasadí ještě tři vozy Bentley Continental (bez nároku na body). Největší hvězdou je japonský pilot Keita Sawa (vítěz v Macau v 2009 a 2010; č. 88), jehož doplní Fong (č. 8) a amatérský pilot Yeung (č. 77).

V Macau úspěšný jezdec Darryl O´Young (2008; č. 55) se objeví v barvách týmu Craft-Bamboo. Další dva vozy Aston Martin Vantage (č. 97 a č. 99) této britsko-honkongské stáje na jména svých řidičů jako jediní v poli zatím čekají.

Číslo 1 na mercedesu tým AMG značí přítomnost loňského vítěze Maro Engela. Německý výrobce jako jediný nasadí jen dva vozy, čímž se připravuje pouze o možnou zálohu (bodují jen dva nejvýše umístěné vozy). V druhém SLS bude hájit výrobce s trojcípou hvězdou Renger van der Zande (č. 2)

Již bez zdejších vítězů, ale stále se zkušenými piloty zastupuje McLaren tým FFF. S typem 650S GT3 budou bojovat Parente (č. 25), Couto (č. 5) a Buller (č. 15).

Naopak Porsche reprezentují tři různé týmy: LKM (Bamber, č. 19), Arrow (Van der Drift, č. 68) a Gulf (č. 20, Derdaele). Soukromě nasadí porsche tým Est (Inthraphuvasak).

I přes účast s maranellským výrobcem úzce propojené AF Corse (Lathouras, č. 10; Liu, č. 11) nebudou týmy s vozy ferrari bojovat o cennou trofej. To je i případ další asijské stáje Clearwater (Sun, č. 3).

Podnik se uskuteční na 6,2 kilometru dlouhém městském okruhu pod názvem Guia v Macau. FIA také uvedla délku závodů: kvalifikační je omezen dvanácti koly anebo 45 minutami, hlavní osmnácti koly anebo 60 minutami.

Další informace budou průběžně zveřejňovány v Grand magazínu, před samotným podnikem bude vydán samostatný článek s nejnovějšími informacemi.