Novinky

  • 20.02.2024 Good Takuma Sato je výkonným poradcem Honda Racing Corporation

  • 13.02.2024 Good FIA má nového technického ředitele monopostů - Jana Monchauxe

  • 12.02.2024 Good Aston Martin představil vůz pro rok 2024.

Facebook Instagram

Magnussen potvrdil odchod z McLarenu

Magnussen potvrdil odchod z McLarenu

Email dostal v den narozenin.

Kevin Magnussen před dvěma týdny slavil 23. narozeniny a od toho dne ví, že v McLarenu končí.

"Když uplynul den, do kterého McLaren mohl využít opci, už jsem věděl, jaký typ zprávy mám očekávat. Pár dní bylo ticho a pak, asi tak po týdnu, když jsem ve schránce našel email od Ronovy osobní asistentky Justine, tušil jsem, co tam asi bude. Byl v něm pouze krátký odstavec vysvětlující, že se mnou už nepočítají. Email jsem vlastně dostal v den narozenin," oznámil Magnussen.

Zpráva jej však nezaskočila. Nejenže vypršela opce, ale v McLarenu zůstávají Fernando Alonso a Jenson Button a Magnussen nechtěl zůstat další rok v pozici testovacího jezdce.

"Už dříve jsem dal jasně najevo, že příští rok na 100 procent musím závodit a McLaren už má na příští sezónu nasmlouvané dva závodní jezdce, Jensona a Fernanda. A tři jezdci na dva vozy, to je prostě moc. Příští rok bych měl šanci závodit za McLaren, pouze kdyby se jeden z nich například rozhodl skončit. Ale to se nestane, takže bylo zřejmé, že McLaren pro mě nebude mít volné místo."

Pár týmů ještě nemá uzavřeny jezdecké sestavy, nejatraktivnějším z nich je Lotus, který sice bojuje s finančními problémy, ale za pár týdnů by mohl projít do rukou automobilky Renault. Ale co když všech 22 vozů obsadí jiní jezdci?

"Jak říkám, žiji abych závodil, takže budu závodit. Nechci zacházet do detailů, ale mám to štěstí, že se mi během posledních dnů a týdnů otevřelo pár vzrušujících příležitostí a jednu z nich určitě využiji."

Stejné vysvětlení Magnussenova odchodu už nabídl i Ron Dennis.

"Kevin je mimořádně talentovaný jezdec a zaslouží si kariéru jezdce F1. V McLaren-Honda pro něj evidentně nemáme místo, ale není žádná ostuda být vytlačen dvěma mistry světa," řekl šéf McLarenu.