Novinky

  • 22.07.2019 Neutral Haas popřel informaci, že chce nahradit Romaina Grosjeana Estebanem Oconem

  • 21.07.2019 Good Vítězem závodu IndyCar na oválu v Iowě se stal Josef Newgarden (Penske)

  • 20.07.2019 Good Sobotní závod W-Series v Assenu vyhrála Finka Ema Kimilainenová

Facebook Instagram

Maldonado: Dostávám tvrdší tresty

Maldonado: Dostávám tvrdší tresty

Venezuelan doplácí na špatnou reputaci.

Pastor Maldonado je přesvědčen, že v minulé sezoně nezávodil o nic hůř než ostatní jezdci a i přesto nadále dostává tvrdší tresty pouze kvůli své reputaci a některým incidentům z minulosti.

"Když já udělám chybu, dokonce i když se to týká jen mě a nikoho jiného se ani nedotknu, všichni to rozebírají a udělá se z toho velká věc," řekl 30letý jezdec. "Každý občas havaruje. Jiní jezdci kolidují a nic se nestane. Vzpomeňte si na Bottase s Kimim (Räikkönenem). Kolidovali dvakrát a řeklo se, že to byly běžné závodní incidenty. Ale u mě stačí jeden blbý kontakt a je z toho velký případ.

Stevardi to nemají jednoduché, protože se střídají a pokaždé rozhoduje někdo jiný. Kvůli tomu je složité udržet konzistenci mezi jednotlivými závody sezóny. Není to o tom, že by měli něco proti mně, všechny je znám a jako stevardi si jen dělají svou práci. Jenže někdy mají na incidenty jiný pohled než ostatní jezdci.

Během sezóny přirozeně dojde k mnoha incidentům. Podle mě by obecně nemuseli být tak přísní, a když se řeší můj incident, bývají ještě tvrdší. Ale i to je součástí hry. Fotbalisté zažívají něco podobného."

Ve stejném duchu se Maldonado vyjádřil i po posledním závodě sezóny, který pro něj skončil pár sekund po zhasnutí zelených světel, poté co do něj narazil vůz Fernanda Alonsa neovladatelný po postartovní strkanici s Felipe Nasrem.

"Jen si představte, že by se to odehrálo naopak. Udělala by se z toho jedna z nejdůležitějších událostí dne."

Komentáře ke článku