Novinky

  • 18.08.2019 Good Roman Staněk vyhrál třetí závod ADAC Formel 4 na Nürburgringu

  • 18.08.2019 Neutral Ve druhém závodě ADAC F4 na Nürburgringu skončil Roman Staněk osmý

  • 18.08.2019 Neutral Ryo Hirakawa poprvé vyhrál závod série Super Formula v japonském Motegi

Facebook Instagram

Vettel tvrdě proti sčítávaní kvalifikačních časů

Vettel tvrdě proti sčítávaní kvalifikačních časů

Ricciardo: F1 není vytrvalostní soutěž.

Bernie Ecclestone před pár dny v Bahrajnu řekl, že "jezdcům by ani nemělo být dovoleno mluvit, měli by jen sedět ve vozech a jezdit". Jednodušeji řečeno, držet hubu a krok. Sebastian Vettel, jezdec Scuderie Ferrari, ale nesouhlasí. Nesouhlasí s Berniem Ecclestonem a nesouhlasí s novým návrhem na změnu kvalifikačního formátu, o níž budou nejmocnější lidé F1 hlasovat už dnes.

Nový a nefunkční kvalifikační formát zahrnující vypadávání jezdců po jednom má být nahrazen jiným novým formátem, ve kterém se bude z Q1 do Q2 a z Q2 do Q3 postupovat na základě součtu dvou měřených kol. Co si o novém výmyslu Bernieho Ecclestona a prezidenta Mezinárodní automobilové federace myslí čtyřnásobný mistr světa?

"Je čas jít do cirkusu. Je to dobrý nápad, pokud tedy potřebujete, aby se děly náhodné věci. Formule 1 by ale měla být o závodění. Celý ten nápad je na hovno," cituje Vettela The Guardian.

Vettela podpořil jeho bývalý týmový kolega z týmu Red Bull Racing, Daniel Ricciardo: "Kvalifikace je o jednom kole, tom jednom perfektním kole. Když začnete mluvit o součtech, zní to jako by byla řeč o vytrvalostních závodech nebo něčem takovém. Nejsem z toho nadšený, to tedy ne."

The Guardian k tomu přidává citaci nejmenovaného šéfa jednoho z "vedoucích týmů".

"Problémem jsou lidé ve vedení sportu. Jsou příliš tvrdohlaví a nepřiznají si svůj omyl. Proto se nechtějí vrátit ke starému formátu, který byl naprosto v pořádku. Sčítací systém jsme už zkoušeli před deseti lety (v sezóně 2005) a velmi rychle jsme ho zrušili, protože nefungoval. A výsledkem beztak nebude náhodnější postavení na startech, přitom přesně o to jim jde."

Komentáře ke článku