Novinky

  • 18.08.2019 Good Roman Staněk vyhrál třetí závod ADAC Formel 4 na Nürburgringu

  • 18.08.2019 Neutral Ve druhém závodě ADAC F4 na Nürburgringu skončil Roman Staněk osmý

  • 18.08.2019 Neutral Ryo Hirakawa poprvé vyhrál závod série Super Formula v japonském Motegi

Facebook Instagram

Jaké pneumatiky si jezdci vybrali pro Rusko?

Jaké pneumatiky si jezdci vybrali pro Rusko?

Nejměkčí guma je prý nejlepší, jen Ferrari nesouhlasí.

Pirelli dnes prozradilo, jaké pneumatiky si jezdci vybrali pro blížící se víkend Velké ceny Ruska.

Pirelli samo všem jezdcům vybralo jednu sadu středně-tvrdých (s bílým pruhem) a jednu sadu měkkých (žlutý pruh) pneumatik pro závod, přičemž povinně musí použít alespoň jednu z nich. Také dostanou jednu super-měkkou (červený pruh), kterou 10 nejrychlejších kvalifikantů využije v Q3 a ostatním zůstane v zásobě na neděli. Zbývajících 10 sad si každý pilot vybral sám. Poprvé se stalo, že si všichni týmoví kolegové vybrali stejně.

Všichni kromě jezdců Ferrari nejvíce věří červeným pneumatikám. Jezdci stájí Red Bull a Haas si objednali až 9 sad těchto pneumatik a s jednou od Pirelli jich tedy budou mít k dispozici 10. Williams bude mít pro každého jezdce 9 a Mercedes s Toro Rosso 8. Ani jeden z jezdců nemá méně než 6.

Toto je zřejmě výsledkem opatrnosti Pirelli, které se rozhodlo, že do Ruska nepošle své nejměkčí, ultra-měkké pneumatiky, přestože by o ně jistě byl zájem. A naopak, o nejtvrdší nabízenou směs není téměř žádný zájem, každému stačí jedna sada vybrána Pirelli. Výjimkou je pouze Manor, jehož vůz má problém s přílišným zatěžováním pneumatik, proto chce mít po ruce dvě sady z nejodolnější směsi. Sebastian Vettel a Kimi Räikkönen si jako jediní vybrali stejný počet žlutých a červených pneumatik.
 

obrázek v plné velikosti: 01

Komentáře ke článku