Novinky

  • 19.08.2019 Neutral Pilot týmu Renault Nico Hülkenberg se dnes dožívá 32 let

  • 19.08.2019 Neutral Sacha Fenestraz vybojoval na okruhu Motegi titul japonského mistra formule 3

  • 19.08.2019 Neutral Will Power z Teamu Penske v Pocono Raceway letos poprvé vyhrál závod IndyCar

Facebook Instagram

Hamilton navrhuje vyzkoušet další kvalifikační formáty

Hamilton navrhuje vyzkoušet další kvalifikační formáty

Mohly by se i střídat.

Lewis Hamilton by si přál, aby se Formule 1 nebála a ještě letos vyzkoušela další kvalifikační formáty. Většina fanoušků je ráda, že se vrátil již osvědčený formát a úřadující šampion sdílí názor, že nápad s vypadáváním jezdců po jednom nebyl dobrý. Když se už ale jednou začalo s hledáním něčeho lepšího, mělo se to dotáhnout do konce.

"Prostě si myslím, že by se (nejmocnější lidé v F1) neměli bát zkoušet nové věci," cituje Hamiltona Autosport. "Vrátili jsme se k předchozí sadě pravidel a už po Austrálii jsme věděli, že to budeme muset udělat. Dala se tomu i druhá šance (v Bahrajnu), přitom jsme předem věděli, že to nebude dobré. Nepřišlo se s ničím novým, což taky není dobré.

Jsem přesvědčený, že bychom letošek mohli využít jako příležitost přicházet s novými nápady a otestovat věci, které by měly jen malý dopad na závodní víkend. Kdyby fanoušci viděli, že jsme vyzkoušeli další formát a opět to byla střela vedle, jistě by nebyli nadšeni, ale aspoň by už věděli, že jsme ve fázi testování a vývoje pro další rok."
 
Trojnásobný mistr světa je v F1 od roku 2007 a už by uvítal výraznější úpravy závodního víkendu.

"Už 10 let je to od čtvrtka do neděle prakticky stejné. Miluji závodění, ale lidé by byli nadšeni, kdybychom měli každý víkend odlišný formát. Ani by to nemuselo být každý víkend, ale kdybychom měli super-závodní víkend nebo tři kvalifikační závody… Prostě něco odlišné. Potřebujeme změny, protože 21 závodů se stejným víkendem… Myslím, že bychom tím měli trochu zatřást."

Komentáře ke článku