Novinky

  • 29.05.2020 Good Renault potvrdil, že zůstane v MS F1 i po této sezoně

  • 29.05.2020 Neutral Společnost, do níž patří tým F1 Williams, byla nabídnuta k prodeji

  • 28.05.2020 Neutral Znovu se šíří zprávy o odchodu Tota Wolffa z funkce šéfa týmu Mercedes ve F1

Facebook Instagram

Montoya: Nejlepší jsou Vettel a Alonso

Montoya: Nejlepší jsou Vettel a Alonso

Hamilton pouze jezdí v nejlepším voze.

Pokud by měl Juan Pablo Montoya vybrat nejlepší jezdce současné F1, vybral by Sebastiana Vettela a Fernanda Alonsa. Oba si váží za to, jaké výsledky dosahují i ​​ve vozech, ve kterých nelze získat mistrovský titul.

"Vettel je jedním z nejkompletnějších jezdců, dalším je podle mě Fernando," řekl kolumbijský závodník, vítěz sedmi velkých cen. "S Fernandem jsem závodil po celou mou kariéru (v F1) a myslím si, že tito dva jsou nejlepší. Lewis odvádí dobrou práci, ale sedí při tom v nejlepším voze. Snadno si můžete začít myslet, že chlapík v nejlepším voze je nejlepší jezdec, ale otázkou je, jak by si vedl, kdyby neměl nejlepší vůz. Zvládl by to? Myslím si, že Fernando a Sebastian to vydrželi a podle mě jsou nejlepší."

Co se týče jejich slabých míst, všichni evropští jezdci se dají položit psychicky.

"Od Ralfa (Schumachera, v týmu Williams) jsem se hodně naučil, byl opravdu velmi rychlý, ale evropští jezdci mají velmi slabou mentální odolnost. Snadno se jim dostanete do hlavy. V F1 to vídáme často. Když jsou právě na koni, tak jsou fantasticky silní. Když je Lewis na vítězné vlně, je nezastavitelný, ale když se něco pokazí, jde do sestupné spirály. Kdyby byly mezi vozy menší rozdíly, viděli byste vítězit jiné jezdce."

Malou výjimkou mohl být Michael Schumacher.

"Myslím, že Michael byl jedním z mála mentálně odolných jezdců. I jemu se dalo dostat do hlavy, ale byl velmi silný. A naopak, Ralf byl téměř neporazitelný, ale pokud jste se mu dostali do hlavy, mohli jste ho porazit i v jeho nejlepší dny. Všichni máme slabá místa, stačí je odhalit."

Komentáře ke článku