Novinky

  • 20.02.2024 Good Takuma Sato je výkonným poradcem Honda Racing Corporation

  • 13.02.2024 Good FIA má nového technického ředitele monopostů - Jana Monchauxe

  • 12.02.2024 Good Aston Martin představil vůz pro rok 2024.

Facebook Instagram

Soupeři se začali obávat Red Bullu

Soupeři se začali obávat Red Bullu

Opět jednou patří mezi favority.

Sebastian Vettel, Lewis Hamilton i Valtteri Bottas byli zaskočeni pohledem na výsledky včerejších tréninků. V obou byl nejrychlejší Max Verstappen, ačkoli v tom druhém, rychlejším, pouze s malým odstupem od Daniela Ricciarda a jezdců Mercedesu a Ferrari. Trio, které dosud vyhrálo všechny velké ceny, si myslí, že Red Bull může být stejně silný jako v Monaku. Bottas řekl, kde rakouský tým získává čas, ztracený na dlouhých rovinkách.

"Red Bull se zdá být nečekaně silným," řekl finský jezdec. "Může z toho být boj tří silných týmů. Viděl jsem pár videí z kamery na jejich voze a zdá se mi, že mají mimořádně stabilní vůz. Že se jejich vůz snadno řídí a je dobře vyvážený. A pokud tady máte správné vyvážení a můžete vozu důvěřovat, dá se získat spousta času. Navíc s takovým vozem po pár kolech bez problému zahřejete pneumatiky na správnou teplotu."

Hamilton tvrdí, že síla soupeřů pramení hlavně z dobré práce s pneumatikami.

"Vozy Ferrari vypadaly dobře, jako vždy. Red Bull... nevím, jestli sem přivezli nové díly, ale dnes byl jejich vůz fantastický," řekl Hamilton. "Může z toho být boj tří týmů, což by bylo úžasné. Každý tu má problém donutit pneumatiky správně pracovat, ale Red Bull a Ferrari asi menší než ostatní."

Také Vettel si nemohl nevšimnout rychlosti vozů s červeným býkem, ale věří ve zlepšení svého vlastního vozu během víkendu.

"Nezdá se mi, že bychom moc ztráceli. Je to těsné," míní jezdec Ferrari. "Red Bull vypadal velmi rychle nejen v jednom kole, ale ve dvou trénincích. My jsme klidní. Pracujeme na tom, abychom dali vše dohromady, takže se svým výkonem jsem docela spokojený."