Novinky

  • 19.04.2019 Neutral Testovací jezdec Haasu Pietro Fittipaldi se letos zúčastní šampionátu DTM

  • 18.04.2019 Neutral Jochen Rindt, jediný mistr světa F1 in memoriam, by se dnes dožil 79 let

  • 17.04.2019 Good Vítěz šesti velkých cen F1 Riccardo Patrese dnes slaví 65. narozeniny

Facebook Instagram

Vandoorne dostával horší vůz, přiznává Brown

Vandoorne dostával horší vůz, přiznává Brown

Alonso má postavení zkušené jedničky

Zak Brown si s GPUpdate popovídal na téma spokojenosti s mladým Belgičanem Stoffelem Vandoornem, který má za sebou premiérovou sezonu v týmu McLaren i v F1. Měl tu smůlu, že byl jako nováček srovnáván s týmovým kolegou Fernandem Alonsem, na co již v minulosti doplatili Romain Grosjean i Nélson Piquet mladší. Na druhé straně Lewisi Hamiltonovi nováčkovská sezona s ním dopomohla k statusu mladé superhvězdy.

"Měl náročný start kvůli problémům se spolehlivostí," řekl výkonný ředitel McLarenu. "Byl nováčkem a na mnoha tratích závodil poprvé. Fernando měl výhodu 15 nebo 16 let v F1, takže když byl problém a něco se muselo stihnout za pět kol, mohl stavět na zkušenostech. Stoffel byl občas v situaci, že měl něco udělat během pěti kol na okruhu, kde nikdy nejel, a jen tak mimochodem byl srovnáván s týmovým kolegou, který je jedním z nejlepších jezdců na světě. Když vezmete v úvahu tlak a okolnosti, tak měl skvělé výsledky a jeho rychlost se zlepšovala závod od závodu. Nyní je už Fernandovi velmi blízko."

Brown pak potvrdil, o čem jsme již párkrát slyšeli z různých zdrojů. Alonsův vůz byl často poskládán z novějších, lepších dílů.

"Ne vždy měli stejné stroje. O vozy jsme se starali stejně, ale někdy máte pouze jeden nový díl a v devíti z deseti případů ho dáte zkušenějšímu jezdci. V některých závodech to pak vypadalo, že rozdíl mezi nimi je větší, než ve skutečnosti byl. Odlišnost vozů se na časech projevila více než rozdíl v jezdcích. Proto jsem s jeho výkony velmi spokojený."

Komentáře ke článku