Novinky

  • 05.07.2020 Bad Alfa Romeo zaplatí 5000 eur za uvolněné kolo na Räikkönenově voze

  • 05.07.2020 Neutral Valtteri Bottas vyhrál úvodní VC Rakouska před Charlesem Leclerkem a Landem Norrisem

  • 05.07.2020 Neutral Lewis Hamilton byl nakonec na startu VC Rakouska odsunut o tři místa zpět

Facebook Instagram

Symonds: Ferrari už teď upřednostňuje Vettela

Symonds: Ferrari už teď upřednostňuje Vettela

Na Poháru konstruktérů a Räikkönenovi nezáleží

Pat Symonds v F1 začínal v první polovině 80. let a stihl být závodním inženýrem Michaela Schumachera i technickým ředitelem u Benettonu a hlavním technickým ředitelem Renaultu (kde se jako týmový stratég podílel i na Crashgate). Po nucené přestávce se vrátil jako technický ředitel Williamsu, loni působil coby expert televizní stanice Sky Sports F1 a v současnosti pomáhá psát technická pravidla pro rok 2021. S tolika zkušenostmi už o F1 něco ví a myslí si, že vidí až do žaludku i týmu Ferrari.

"Já si myslím, že způsob, jakým Räikkönena použili v Číně, byl velmi nešťastný," komentuje Symonds ve stejném duchu jako některá italská média.

"Nechali ho na trati strašně dlouho, aby zpomalil jiné vozy. A upřímně, moc to nefungovalo. Když ho soupeři dojeli, pneumatiky to už měly dávno za sebou, takže došlo pouze k jednoduchému předjížděcímu manévru. Nebylo to zrovna úžasné strategické rozhodnutí.

Toto asi nebude dobrý způsob, jak bojovat o Pohár konstruktérů. Očividně je pro ně důležitější jezdecký titul a už bylo rozhodnuto, kdo by ho měl získat."

Aby ale Symonds pouze nekritizoval, pochválil práci odvedenou v Maranellu.

"Před sezonou jsme všichni doufali, že Ferrari bude blízko, ale tak nějak jsme tušili, že Mercedes má ještě esa v rukávu. Prvních pár závodů to ale rozhodně nepotvrdilo. Ferrari podává konzistentní výkony. Má poměrně kvalitní kvalifikace a velmi dobrou závodní rychlost. Už roky jsme neviděli takto silné Ferrari a podle mě má tento tým skvělou šanci na opravdu dobrou sezonu.

Komentáře ke článku