Novinky

  • 22.10.2018 Bad Kevin Magnussen a Esteban Ocon byli dodatečně diskvalifikováni z VC USA

  • 21.10.2018 Neutral Kimi Räikkönen ve Ferrari vyhrál VC USA před Verstappenem a Hamiltonem

  • 21.10.2018 Neutral Na obou mercedesech byly před startem VC USA vyměněny vodní pumpy, trest nehrozí

Facebook Instagram

Oslavy tisíce velkých cen budou v Číně

Oslavy tisíce velkých cen budou v Číně

Uvažovalo se o Silverstone, ale to počasí…

Příští rok bude mít F1 ​​velké jubileum. Na začátku roku se pojede tisící velká cena! Liberty Media si je toho dobře vědoma a při této příležitosti uspořádá příslušnou oslavu.

Uvažovalo o jednorázové úpravě kalendáře velkých cen, aby se tisící závod jel tam, kde se konal i úplně první. V roce 1950 stála na počátku Velká cena Velké Británie. A co je hlavní, bylo to na okruhu Silverstone, který dosud zůstal součástí kalendáře F1, přestože pár ročníků v kalendáři chyběl a za ta desetiletí se trať na bývalém letišti změnila téměř k nepoznání. Británie je velkou fanouškovskou baštou F1 a sídlí tam většina týmů, takže by to byla krásná oslava… pokud by nepršelo.

Právě obavy z počasí mají být důvodem, proč se ředitel obchodních záležitostí F1 Sean Bratches rozhodl upustit od tohoto nápadu již v zárodku. Tisící velká cena se totiž pojede v dubnu.

"Na Silverstone se jela první velká cena a my bychom byli rádi, kdyby se ta tisící jela na stejném místě. Byl by to krásný příběh, ale když mi řekli, jaké neoptimální počasí tady bývá v dubnu, hned jsem zpozorněl," řekl Bratches.

Bylo tedy rozhodnuto, že kalendář se nijak výrazně přizpůsobovat nebude a tisící velká cena se pojede na opačné straně zeměkoule v Šanghaji.

"Strávili jsme nad tím spoustu času, analyzovali různé okolnosti včetně obvyklého počasí. Čína je skvělé místo pro takový závod. Je součástí naší budoucnosti a jsme nadšeni, že tento závod se pojede právě tam. Ale bude to rok oslav tisíce velkých cen. Dosažení takového neskutečného milníku zasluhuje oslavy během celého roku."

 

reklama
reklama

Komentáře ke článku