Novinky

  • 17.09.2019 Good Sir Stirling Moss, vítěz 16 velkých cen a 4krát vicemistr světa F1, slaví 90. narozeniny

  • 16.09.2019 Neutral Audi vyjednává s managementem Roberta Kubici o jeho přestupu do DTM

  • 16.09.2019 Neutral Haas představil podobu vozu bez log bývalého titulárního partnera Rich Energy

Facebook Instagram

Ricciardo se vyhnul penalizaci

Ricciardo se vyhnul penalizaci

Alespoň prozatím…

Renaultu se pravděpodobně podařilo opravit MGU-K, jehož porucha téměř Danielu Ricciardovi zabránila vyhrát Velkou cenu Monaka. Tato část hybridního systému mu v ulicích Monte Carla vydržela pouze 20 kol, kvůli čemuž byl ve zbývajících 50 kolech připraven o 160 koňských sil. Tím to ale nemuselo skončit, jelikož jezdec Red Bullu už o jedno MGU-K přišel při poruše pohonné jednotky v Bahrajnu.

Na rozdíl od spalovacího motoru nebo MGU-H, z nichž má jezdec k dispozici tři kusy na sezonu, z MGU-K smí použít pouze dva kusy. Pokud by Ricciardo v Kanadě potřeboval nové MGU-K, za trest by na startovním roštu klesl o 10 míst. A to zrovna na Okruhu Gillese Villeneuvea, kde vyhrál svou první velkou cenu.

Ricciardo se tedy penalizaci pravděpodobně vyhne, ale je nutné říci, že jenom prozatím. VC Kanady bude jen sedmým z 21 závodů letošního kalendáře a není příliš pravděpodobné, že by mu kus, který měl poruchu již v Monaku, vydržel ještě 14 závodních víkendů. Australan ale může doufat, že se bude penalizaci vyhýbat až do poloviny sezony a třetí MGU-K ho pak dostane až do cíle posledního letošního závodu.

 

Komentáře ke článku