Novinky

  • 15.10.2018 Neutral Racing Point nasadí do úvodních tréninků na VC USA, Mexika a Brazílie Nicholase Latifiho

  • 15.10.2018 Neutral Stoffel Vandoorne podepsal smlouvu s týmem formule E HWA.

  • 14.10.2018 Good Český tým Bohemia Energy racing with Scuderia Praha vyhrál závod 12 hodin Spa

Facebook Instagram

Italská média se obula do Vettela, jezdce dne

 Italská média se obula do Vettela, jezdce dne

Takto se o titul nebojuje

Těžko tomu uvěřit, ale Sebastian Vettel byl fanoušky zvolen jezdcem dne (Driver of the day) Velké ceny Francie poté, co v první zatáčce vrazil do mercedesu Valtteriho Bottase, poškodil svůj i jeho vůz a propadl se až téměř na poslední místo, odkud se pak do konce závodu propracoval na páté. Italský tisk však na čtyřnásobném mistrovi světa, který ještě ani jeden titul nezískal s Ferrari, nenechal nitku suchou.

"Vettel udělal amatérskou chybu a tentokrát to mělo vážné následky," napsala La Gazzetta dello Sport. "Ferrari sice mělo skvělý vůz, ale opět promrhalo svou šanci."

Vettelova pověst dostala loni hluboké šrámy po chybách v Ázerbájdžánu, Singapuru a Mexiku a letos už měl na účtu jiný neúspěšný pokus o předjetí Bottase v Baku, kde se čtyři kola před cílem propadl z druhého na čtvrté místo. Nejspíš se tím připravil o vítězství, jelikož finský jezdec závod nedokončil.

"Vettel dělá chyby, které si prostě nemůže dovolit, pokud chce získat další titul mistra světa," napsaly noviny La Repubblica.

A kritiku si neodpustila ani La Stampa: "Úžasná stíhací jízda, ale svým impulzivním počínáním zahodil spoustu bodů."

Ale názor novinářů z Apeninského poloostrova na jezdce Ferrari se "upravuje" po každé šachovnicové vlajce, nic nového pod sluncem. Své o tom ví i bývalý hrdina/padouch z Maranella Fernando Alonso, který si s nimi užil své. Nicméně po závodě, ve kterém se v souboji s Vettelem otočil o 180°, si také neodpustil komentář: "V prvním kole a v boji o titul… To tedy hodně riskoval. Nakonec to pro něj neskončilo až tak zle, ale na to nemůže spoléhat."

reklama
reklama

Komentáře ke článku