Günther vedl od startu do cíle a poprvé vyhrál

Silverstone - sprint

Sprint F2 v Silvestone se stal kořistí německého závodníka Günthera. Pilot týmu Arden vedl od startu až do cíle a dosáhl svého prvního triumfu v šampionátu.

Na začátku se na mě tlačil De Vries, ale dokázal jsem se od něj odpoutat. Snažil jsem si šetřit pneumatiky. V závěru jsem měl co do činění s Russellem. Jel jsem pokud možno co nejagresivněji a vyplatilo se to. Poslední týdny byly hodně náročné, ale teď jsem zpátky,“ oznamoval rozradostněný vítěz.

Právě Russel „udělal“ závod. Ze sedmého stání na roštu se vehementně dral kupředu. Byl jednoznačně nejrychlejším jezdcem a ve čtrnáctém kole se po zdolání Markelova dostal už na třetí místo. Krátce nato si poradil i s De Vriesem. V té chvíli zaostával za Güntherem o 4,5 sekundy, ztrátu však dokázal zredukovat až na 0,5 sekundy.

Russel po skvělém výkonu málem vyhrál

Šel jsem do toho od počátku naplno,“ svěřoval se. „Bylo mně jedno, jestli to vydrží gumy. Dopadlo to nakonec dobře a málem jsem vyhrál.

Podobným způsobem se posouval vpřed také Norris, začínající až jako desátý. Jeho vzestup však narušila kolize s Fuocem. V souboji o pátou příčku mu Ital na výjezdu ze zatáčky nenechal místo. Paradoxně na to doplatil hlavně sám, protože skončil v bariéře a musel odstoupit. Od sportovních komisařů obdržel navíc poněkud nepřípadnou desetisekundovou penalizaci.

Na Norrisově voze je názorně vidět, jak moc na Silverstone trpí pneumatiky

Norris naopak ze šlamastyky vyvázl s nepoškozeným vozem. Ve finiši se ve velkém stylu přehnal kolem Markelova i De Vriese a doprovodil tak Günthera a Russella na stupně vítězů.

Kromě Fuoca nedokončil klání ani Fukuzumi. Sette Cámara už v prvním kole zajel s pošramoceným předním křídlem neplánovaně do boxů, což ho předem odsoudilo na poslední místo.

Průběžné pořadí po 14 závodech. 1. Russell 170. 2. Norris 133, 3. Albon 115, 4. Markelov 110, 5. Fuoco 97, 6. Sette Cámara 86, 7. De Vries 83, 8. Delétraz 62. 9. Ghiotto 61, 10. Aitken 49...

1. Maximilian Günther BWT Arden Mecachrome 37:09,802 21  15
2. George Russell ART Grand Prix Mecachrome 37:10,323 21  14
3. Lando Norris Carlin Mecachrome 37:12,307 21  10
4. Arťom Markelov Russian Time Mecachrome 37:19,727 21  8
5. Louis Delétraz Charouz Racing Mecachrome 37:21,807 21  6
6. Luca Ghiotto Campos Racing Mecachrome 37:22,853 21  4
7. Nyck de Vries Prema Theodore Mecachrome 37:23,732 21  2
8. Alexander Albon DAMS Mecachrome 37:23,809 21  1