Novinky

  • 11.11.2018 Bad Trest pro Verstappena: dva dny povinné účasti na obecně prospěšných akcích FIA

  • 11.11.2018 Bad Verstappen po dojezdu VC Brazílie fyzicky napadl Ocona. Věc vyšetřují sportovní komisaři.

  • 11.11.2018 Good Vítězem dramatické VC Brazílie se stal Lewis Hamilton (Mercedes)

Facebook Instagram

Problémy na startu snad konečně zmizí

Problémy na startu snad konečně zmizí

Týmy dostanou upravené motory a spojky

Zahanbující začátky závodů F2 za safety carem snad už konečně budou patřit minulosti. Při dalším pokračování seriálu v Maďarsku (v Německu si šampionát dá pauzu) by se mělo zase startovat klasickým způsobem.

V mezidobí totiž veškeré motory poputují ke svému výrobci Mécachrome, který na nich provede několik úprav. Dodavatel spojky Sachs ji pak zcela přepracuje s využitím více oděruvzdorného materiálu. Tím by měla zmizet hlavní příčina, vedoucí k hojnému postávání bezmocných monopostů na roštu.

Technici ji identifikovali v příliš nízkých otáčkách pohonné jednotky ve chvíli, kdy je uvolněn spojkový pedál. Obzvláště silně se tento neduh projevoval na tratích s vysoce přilnavým povrchem, jako například ve Francii.

Dosavadní zásahy do funkce spojky se ukázaly jako nedostatečné. Teď by mělo být definitivně po problému. „Mécachrome všechny agregáty prověří na brzdě a něco na nich nastaví jinak. Současně pracujeme na sofwaru, abychom dosáhli vyššího točivého momentu,“ uvedl šéf F2 Bruno Michel.

K seznámení s novou technikou bude každému týmu poskytnuto na Hungaroringu dodatečných sto testovacích kilometrů, a to výhradně pro nácvik startovacího manévru. Absolvování kompletních kol bude zakázáno.

reklama
reklama

Komentáře ke článku