Novinky

  • 25.09.2018 Good Kulaté 80. narozeniny slaví Neville Lederle, účastník VC Jižní Afriky 1962 v East Londonu

  • 25.09.2018 Neutral Druhým jezdcem Sauberu v sezoně 2019 bude Antonio Giovinazzi

  • 24.09.2018 Neutral Renault nasadí do prvního tréninku v Soči místo Hülkenberga Arťoma Markelova

Facebook Instagram

Problémy na startu snad konečně zmizí

Problémy na startu snad konečně zmizí

Týmy dostanou upravené motory a spojky

Zahanbující začátky závodů F2 za safety carem snad už konečně budou patřit minulosti. Při dalším pokračování seriálu v Maďarsku (v Německu si šampionát dá pauzu) by se mělo zase startovat klasickým způsobem.

V mezidobí totiž veškeré motory poputují ke svému výrobci Mécachrome, který na nich provede několik úprav. Dodavatel spojky Sachs ji pak zcela přepracuje s využitím více oděruvzdorného materiálu. Tím by měla zmizet hlavní příčina, vedoucí k hojnému postávání bezmocných monopostů na roštu.

Technici ji identifikovali v příliš nízkých otáčkách pohonné jednotky ve chvíli, kdy je uvolněn spojkový pedál. Obzvláště silně se tento neduh projevoval na tratích s vysoce přilnavým povrchem, jako například ve Francii.

Dosavadní zásahy do funkce spojky se ukázaly jako nedostatečné. Teď by mělo být definitivně po problému. „Mécachrome všechny agregáty prověří na brzdě a něco na nich nastaví jinak. Současně pracujeme na sofwaru, abychom dosáhli vyššího točivého momentu,“ uvedl šéf F2 Bruno Michel.

K seznámení s novou technikou bude každému týmu poskytnuto na Hungaroringu dodatečných sto testovacích kilometrů, a to výhradně pro nácvik startovacího manévru. Absolvování kompletních kol bude zakázáno.

reklama
reklama

Komentáře ke článku