• 20.02.2024 Good Takuma Sato je výkonným poradcem Honda Racing Corporation

• 13.02.2024 Good FIA má nového technického ředitele monopostů - Jana Monchauxe

Cupra a Oriola poprvé vítězí ve WTCR

Slovakiaring - 1. závod

Pepe Oriola s vozem Cupra TCR zvítězil v prvním závodě podniku Světového poháru cestovních vozů (WTCR) na Slovakiaringu. Španěl vyhrál po jedenáctikolovém dramatu před Jeanem-Karlem Vernayem (Audi) a Gabrielem Tarquinim (Hyundai). Pro Oriolu i Cupru, což je sportovní značka automobilky Seat, šlo o první triumf v novém šampionátu.

Po startu se do čela dostal Aurélien Comte (Peugeot), který využil zaváhání vítěze kvalifikace Tarquiniho. Z vedení se ale radoval jediné kolo, protože potom podlehl Oriolově útoku. V šestém kole musel na trať safety car, když Fréderic Vervisch odstavil v nebezpečném místě svoje audi. Oriola se během této fáze dostal do hledáčku sportovních komisařů, protože těsně před restartem z taktických důvodů téměř zastavil. K žádnému postihu však nedošlo a pilot týmu Campos projel cílem s náskokem 1,734 sekundy před Vernayem.

Pepe Oriola vedl převážnou část závodu

Jediný český zástupce Petr Fulín (Cupra) obsadil patnácté místo, Slováci Matej Homola (Peugeot) a Andrej Studenič (Volkswagen) byli klasifikováni na 14. a 22. pozici.