Novinky

  • 22.03.2019 Bad Šampionát European Masters F3, který se měl jet v rámci víkendů DTM, byl zrušen

  • 22.03.2019 Neutral Pirelli finišuje s testy 18palcových pneumatik pro F1 v roce 2021

  • 22.03.2019 Neutral V Barceloně dnes probíhají rozhovory o prodloužení kontraktu na pořádání VC F1

Facebook Instagram

Norris dojížděl s prasklým předním křídlem

Norris dojížděl s prasklým předním křídlem

Tajemství De Vriesova zázračného vzestupu odhaleno

Pokud vám ještě vrtá hlavou, proč Lando Norris tak snadno prohospodařil obrovský náskok v sobotním závodě na Hungaroringu, máme pro vás odpověď. Na vině nebyly jen pneumatiky. Chráněnec McLarenu dojížděl s prasklým předním křídlem. Proto Nyck de Vries tak snadno zlikvidoval patnáctisekundovou ztrátu.

Sehrálo to rozhodující roli,“ pravil osmnáctiletý pilot Carlinu, jemuž v průběžné klasifikaci patří druhá příčka. „Tady je několik středně rychlých zatáček a hlavně v těch pomalejších z nich jsem hodně ztrácel. Často vidíme, že má závodník problémy se zadními koly, ale teď se ukázalo, že stejné potíže mohou dělat i přední. Šla do kolen a já s tím nemohl nic dělat.

Kvůli chybějícímu přítlaku na přední nápravu totiž přicházel i o přilnavost a zápasil s nedotáčivostí. „Bylo to strašně frustrující, protože jinak jsem byl rychlejší než Nyck. Ten nestačil v tomto směru ani na svého kolegu Seana Gelaela. Lepší než já byl jen Sette Cámara.

Brazilec ovšem v závěru zůstal za stájovým parťákem Norrisem viset, protože ten mu nehodlal uhnout. „Měl jsem stejné nastavení jako Sergio. Jen jsem volil trochu odlišnou stopu, což se mně vyplatilo,“ konstatoval Norris.

Komentáře ke článku