Juncadella poznal chuť vítězství v DTM

Brands Hatch – 1. závod

Španěl Juncadella se letos po roční pauze vracel do DTM a při svém comebacku působí jako vyměněný. Na Norisringu si vybojoval první pole position, stejný výsledek zopakoval dnes v Brands Hatch a posléze jej ještě vyšperkoval premiérovým vítězstvím.

Cestu k zápisu do seznamu vítězů, na který čekal dlouhých 67 závodů, si však jezdec Mercedesu zkomplikoval hned při startu, když příliš protočil kola a předjeli jej Auer s Rastem.

Dále už bezchybná jízda a umně provedená strategie mu však umožnily dostat se zpět do vedení. Jakmile se Juncadella ocitl znovu v čele, závod už nepustil ze svých rukou.

Byl to pro mě velký den. Po startu jsem byl zklamaný, jelikož jsem kvůli problémům ztratil dvě pozice. Pak ale hoši předvedli skvělou zastávku v boxech, díky které jsem se mohl znovu posunout vpřed. Pak už jsem se díval jen před sebe a každé kolo jel jako v kvalifikaci,“ prozradil čerstvý vítěz.

Jako pokropený živou vodou v Anglii působí také Brazilec Farfus, jenž taktikou podpořeným druhým místem dosáhl na nejlepší výsledek sezony. Zato Auerovi ani Rastovi strategie příliš nepomohla a museli se spokojit se třetím, resp. čtvrtým místem.

Úřadující mistr Rast však se svým výkonem mohl být spokojen, protože do cíle dojel dlouho před svými kolegy z Audi. Nejblíže mu byl desátý Rockenfeller, jenž se na cestě za posledním bodem blýsknul trojsoubojem s Greenem a Glockem.

Posledně jmenovaný nezažil úspěšný den. Po nehodě z kvalifikace Glock nezářil ani v závodě a propadl se v průběžném pořadí šampionátu na pátou příčku. Lídr Paffett dokázal na své konto přidat osm bodů za šesté místo.

- Loïc DUVAL Audi Phoenix  1:58.713    1

Průběžné pořadí po jedenácti odjetých závodech: 1. Paffett 156, 2. Di Resta 121, 3. Auer 106, 4. Mortara 101, 5. Glock 101, 6. Wittmann 100, 7. Eng 77, 8. Wehrlein 71, 9. Rast 62, 10. Juncadella 55..