Novinky

  • 03.06.2020 Neutral Lando Norris údajně tento týden absolvoval soukromý test s monopostem formule 3

  • 02.06.2020 Bad Před padesáti lety zahynul na okruhu v Goodwoodu Bruce McLaren

  • 02.06.2020 Good Kalendář letošních evropských závodů F1 byl oficiálně potvrzen

Facebook Instagram

McLaren si ve Spa vyzkouší Norrise

McLaren si ve Spa vyzkouší Norrise

O oranžový vůz má zájem také Ocon

McLaren oznámil, že úvodní trénink na nadcházející VC Belgie ve Spa-Francorchampsu absolvuje s jeho vozem Lando Norris. Zdánlivě banální záležitost, protože osmnáctiletý mladík je juniorem britské stáje a pravidelně pro ni testuje.

Jenže pozorovatelé v tom hledají hlubší význam. Norrisovo nasazení přichází bezprostředně poté, kdy odchod z F1 oznámil Fernando Alonso a jeho nástupcem se stal Carlos Sainz. Do centra pozornosti se teď dostává druhý kokpit týmu z Wokingu. Zatím v něm sedí Stoffel Vandoorne, jenže není vůbec jisté, zda si ho udrží.

Belgičanovy výsledky jsou doposud bídné, a protože za ním nestojí žádné velké peníze, je docela reálné, že se bude muset pakovat. Norris, v současnosti druhý muž pořadí F2, by v takovém případě připadal v úvahu jako logická náhrada.

Má však podle všeho zdatného konkurenta. McLaren by mohl být vytouženou metou také pro Estebana Ocona. Po převzetí Force Indie Lawrencem Strollem a vzhledem k očekávanému angažování jeho syna se stane přebytečným. Oranžový monopost bude potom pro něj určitě snesitelnější alternativou než kolabující Williams.

 

Esteban Ocon se bude muset nejspíš poohlédnout po novém džobu

 

Komentáře ke článku