Novinky

  • 01.06.2020 Neutral Podle starosty Monzy byla smlouva na pořádání VC Itálie prodloužena do roku 2025

  • 01.06.2020 Good Továrny týmů F1 Renault a AlphaTauri obnovily provoz

  • 31.05.2020 Good Stoffel Vandoorne (Mercedes) vyhrál virtuální závod formule E v New Yorku

Facebook Instagram

Hamilton přiznal, že Ferrari je momentálně silnější

Hamilton přiznal, že Ferrari je momentálně silnější

Mercedes: Bottas si závod užíval

Bodový příděl týmu Mercedes sice nebyl tak vydatný jako v posledních dvou závodech, ale stačil k upevnění vedení v Poháru konstruktérů. V čele průběžného pořadí se díky druhému místu udržel i Hamilton.

Mercedes získal v Belgii jubilejní desáté pódiové umístění, které bylo zároveň 25. stupněm vítězů pro motory Mercedes. Bottas během stíhací jízdy dosáhl nejrychlejšího kola v závodě, svého sedmého v kariéře. Po závodě byl ovšem potrestán penalizací 5 s za náraz zezadu do Sirotkina v první zatáčce. Na jeho umístění to naštěstí nemělo vliv.

Lewis Hamilton (2. místo) po závodě sportovně přiznal: „Dnes jsme do toho dali všechno, ale Ferrari nás prostě předčilo. Bylo těžké se jeho časům vyrovnat. Podle mě jsme závod prohráli v prvním kole a při restartu po návratu zpomalovacího vozu. Pak už bylo hotovo. Ferrari bylo rychlejší na rovinkách a nedalo se s tím nic dělat. Přijeli jsme sem s vylepšenou verzí, jenže Ferrari se nám vyrovnalo, a dokonce jezdilo rychleji. Musíme se dopracovat vyšší výkonnosti a zlepšit se v oblastech, kde je Ferrari momentálně silnější než my.

Valtteri Bottas si dobře zazávodil a ze sedmnáctého místa na startu se posunul na čtvrté v cílli

Valtteri Bottas (4. místo) se úspěšně probíjel z předposlední řady těsně pod stupeň vítězů. „Naším dnešním cílem bylo co nejvíc zmírnit bodovou ztrátu, a jízda zezadu se nám vydařila. Dokonce jsem doufal, že bych se mohl probojovat na stupně vítězů, ale v nájezdu do první zatáčky jsem měl kolizi a při ní se mi poškodilo přední křídlo,“ vysvětlil Fin své drobné technické problémy. „Čtvrté místo pak bylo maximum, čeho jsme mohli dosáhnout. Vzhledem k tomu, že jsem startoval ze sedmnácté pozice, to není špatný výsledek. Dnes jsem si závod užíval, protože jsem musel předjíždět spoustu aut. Nejlepší zážitek mám asi z toho, jak jsem předjel v Eau Rouge – to se mi fakt líbilo. Bohužel jsme dnešní závod nedokázali vyhrát, ale zaznamenali jsme víc bodů než Ferrari, a to je pozitivní závěr. Ferrari o tomhle víkendu vypadalo hodně silné. Jak v kvalifikaci, tak v závodě. Co se týká motoru, na tenhle víkend jsme udělali krok vpřed, jenomže ferrari jsou pořád rychlejší, takže budeme muset ještě přidat.

Komentáře ke článku