Novinky

  • 07.12.2019 Good Polák Robert Kubica, vítěz jedné velké ceny, slaví 35. narozeniny

  • 06.12.2019 Neutral Renault opouští po dvaceti letech technický ředitel Nick Chester

  • 06.12.2019 Good Mistr světa F1 z roku 1982 Keke Rosberg slaví 71. narozeniny

Facebook Instagram

O Hartleyově osudu se rozhodne až po Abú Zabí

O Hartleyově osudu se rozhodne až po Abú Zabí

Nebo ne?

Zahraniční média křižují dvě různé novinky o budoucnosti Brendona Hartleye. V německých se rozšířila zpráva, že Novozélanďanovi již bylo oznámeno, že si má hledat místo někde jinde. To by pravděpodobně znamenalo, že Red Bull na jeho místo v Toro Rosso už počítá s Alexanderem Albonem, jenž se snaží vyvléci z tříletého kontraktu na závodění ve formuli E za tým Nissanu.

Kromě zákulisních drbů se zpráva opírá o vyhýbavou odpověď Helmuta Marka na otázku, o čem s Hartleyem mluvil v neděli ráno před VC Mexika.

"Výhoda závodníků je, že jakmile si sednou do kokpitu a zaklapnou průzor, zapomenou na všechny konverzace," řekl šéf juniorského programu Red Bullu.

Britský web Racefans přišel s protichůdným tvrzením. Helmut Marko, kromě jiného, mu potvrdil, že o složení jezdecké dvojice Toro Rosso pro příští sezonu se ještě nerozhodlo a ani se nerozhodne před Abú Zabí. To by dalo Hartleyovi ještě dva pokusy přesvědčit Marka o svých kvalitách, zatímco Albon by se v Abú Zabí ještě teoreticky mohl stát šampionem F2. Pravděpodobnější ale bude, že Marko chce vidět Albona pod maximálním tlakem, bojujícího o titul i o budoucnost ve F1, a že zároveň pokračují jednání s týmem DAMS a Nissanem.

Komentáře ke článku