Novinky

  • 06.04.2020 Bad Dvojzávod IndyCar 30. a 31. května v Detroitu byl kompletně zrušen

  • 06.04.2020 Bad Podle šéfa McLarenu Zaka Browna mohou kvůli koronaviru zaniknout až čtyři týmy F1

  • 06.04.2020 Neutral Managementu a jezdcům Williamsu byl dočasně snížen plat o 20 %

Facebook Instagram

Renault měl být mnohem lepší, provokuje Haas

Renault měl být mnohem lepší, provokuje Haas

David proti Goliášovi

Tovární stáj by měla být někde jinde a ne bojovat o pozici v Poháru konstruktérů s malým, mladým americkým týmem.

Víme, jak to je. Renault před sezonou 2016 koupil zubožený britský tým Lotus a zároveň s ním se snaží rozvíjet i své francouzské motorové oddělení. Haas letos těží z výkonu pohonných jednotek od Ferrari, převodovek od Ferrari, zavěšení kol od Ferrari a dalších věcí od Ferrari, jakož i času stráveného v aerodynamickém tunelu Ferrari. Šéf Haasu Günther Steiner má ale pravdu v tom, že Renault už měl zatápět špičkovým týmům.

Připomeňme, že mezi těmito dvěma stájemi je zlá krev nejen kvůli boji o čtvrté místo mezi konstruktéry, ale i kvůli diskvalifikaci Romaina Grosjeana z Velké ceny Itálie po protestu Renaultu.

"Toto je naše třetí sezona, jsme na pátém místě a bojujeme proti Renaultu, který by měl být mnohem lepší než my," pochlubil se Steiner. "Můžete vidět jejich zoufalství, protože jsou továrním týmem a mají pětkrát více lidí než my, ale musejí s námi bojovat. Pro nás je to pocta. Víme, že F1 je pro závodní tým mimořádně tvrdé prostředí, protože to není jen o závodění. Náš tým odvádí dobrou práci."

Před posledním závodem sezony má Renault na kontě o 24 bodů více než Haas, takže je v podstatě dobojováno. Pro Renault bude čtvrté místo nejlepším od obnovení továrního týmu. Loni skončil až šestý, předloni devátý. Avšak pro Haas je toto také nejlepší sezona, loni i předloni byl osmý a od šestého McLarenu ho dělí 28bodová propast.

Komentáře ke článku