Novinky

  • 26.06.2019 Neutral Vítěz IndyLights z roku 2018 Patricio O´Ward nastoupí v závodě F2 v Rakousku

  • 25.06.2019 Neutral Bývalý technický ředitel Paddy Lowe definitivně opouští Williams

  • 25.06.2019 Good Johnny Herbert, vítěz tří velkých cen F1, dnes slaví 55. narozeniny

Facebook Instagram

Mercedes zůstává skromný, ne jako Ferrari

Mercedes zůstává skromný, ne jako Ferrari

Stříbrný tým se dokáže radovat i z druhého místa

Mercedes navzdory pěti vítězným sezonám v řadě zůstává skromný a Toto Wolff na tom nehodlá nic měnit. Myslí si, že je to lepší než přístup Ferrari, pro které jsou dost dobrá jedině vítězství a cokoliv jiného je zklamáním (a předzvěstí dalších personálních změn).

"V naší DNA je, že zůstáváme skromní, i když vyhráváme," řekl šéf týmu Mercedes v rozhovoru pro nizozemský magazín Formule 1. "Nebereme vítězství jako samozřejmost, jako něco, co má přirozeně být naše. Před víkendem to nebereme tak, že musíme vyhrát. Pokud se v některých závodech ukáže, že druhé místo bylo to nejlepší, co jsme mohli získat, že jsme udělali maximum, tak já jsem spokojený. Řekl bych, že v tom je největší rozdíl mezi námi a Ferrari. Jeho přístup je, že musí závod vyhrát, nic jiného není dost dobré. Dojet na druhém místě je selhání, a to i tehdy, když vše udělali nejsprávněji, jak mohli."

Další bitva Mercedesu s Ferrari začne 17. března. Již 18. února se ale vozy poprvé setkají na trati v Barceloně, kde se i letos uskuteční dva čtyřdenní zimní testy.

Komentáře ke článku